Mladý Slovák si chcel spraviť fotku na odstavenom vagóne. Pred očami priateľky ho zasiahlo 25-tisíc voltov a zhorel

Železniční policajti riešili na Veľkonočný pondelok obrovskú tragédiu, pri ktorej prišiel o život iba 21-ročný mladý človek. K nešťastnej udalosti došlo pravdepodobne z nevedomosti.

“Prípad bol na políciu nahlásený v pondelok krátko pred 18.00 h. Na miesto boli okamžite vyslaní záchranári, ktorí už na mieste nedokázali mladému mužovi pomôcť, a policajná hliadka,” reaguje na tragédiu v Galante polícia.

V blízkosti nešťastia našli mladú dievčinu, ktorá mladíka sprevádzala. Ako policajtom povedala, kamarát vyliezol na odstavený nákladný vagón v Železničnej stanici v Galante a chcel si urobiť fotku, keď ho v sekunde zasiahol elektrický prúd. Priamo pred jej očami zhorel.

“Upozorňujeme tínedžerov, mládežníkov, ale aj iné osoby, aby nevstupovali do koľajiska a neliezli na odstavené vagóny, najmä nákladné vagóny. Na trolejoch je napätie viac ako 25 000 voltov a výboj preskočí i bez priameho dotyku. Okrem toho, že liezť na vagóny a zdržiavať sa v koľajisku je zakázané, riskujete nielen vážne popáleniny s trvalými následkami, ale i život. Preto to nikdy neskúšajte,” vyzýva polícia.