Kto sú skutoční (neo)nacisti? Ruská armáda selektuje výber bojových jednotiek na báze etnického princípu

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Ukrajinskí analytici Osint-Bdžoly (Osint Bees) spolupracujúci s investigatívcami z platformy InformNapalm na začiatku leta 2023 objavili OSINT analýzou služobný telegram datovaný na máj 2023 – inštrukciu pre niektoré útvary Ozbrojených síl RF (OS RF), ktorá sa týka pokynu na personálne obsadzovanie (doplňovanie) jednotiek OS RF na základe etnického pôvodu.

Jedná sa o tzv. Smernicu, ktorá je adresovaná veliteľom vojenských jednotiek, ktoré sú súčasťou 150. motostreleckej divízie, 8. vševojskovej armády Južného vojenského okruhu s pôsobiskom v Rostovskej oblasti.

Dokument uvádza nasledovné: V súvislosti s odvodom na vojenský výcvik vojenského personálu a náborom imigrantov zo Strednej Ázie a Zakaukazska (Čečensko, Dagestan, Ingušsko atď.) na vojenskú službu v OS RF sa spresnili jednotné pravidlá náboru do útočných skupín ruskej národnosti v nasledujúcim pomerom v percentách:

1) nie viac ako 30 % etnických Rusov pre motostrelecké (mechanizované) jednotky
2) 20 % pre tankové jednotky
3) 10 % prieskumné – diverzné skupiny

Veliteľom uvedených vojenských útvarov OS RF je prísne nariadené, aby do 7. mája 2023 predložili zoznam, na ktorom mali byť uvedení odvedenci, ktorí nemajú ruskú národnosť.
A tak sám čitateľ môže posúdiť, že uvedené nielen poukazuje na zažitú xenofóbiu a rasizmus v ruskej spoločnosti, kedy tieto negatívne javy v súčasnosti možno považovať už za inštitucionalizované, no telegram môže najmä signalizovať, že vojenské velenie RF prestalo dôverovať príslušníkom OS RF, ktorí nie sú etnickými Rusmi a direktívnym spôsobom obmedzuje a reguluje etnické zloženie bojových jednotiek OS RUS.

Autor článku: bob