Nikita Slovák: KDH našlo stratenú formu a dokazuje, že čím menej kresťanistických politikov bude v parlamente, tým lepšie

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Posledné týždne na Slovensku prekonávajú všetko, na čo sme doteraz boli zvyknutí. Reč kňaza Kuffu na odovzdávaní cien predsedu parlamentu prekonala svojím ohlasom aj slávnu Štúrovu reč na uhorskom sneme.

Toľko stredovekých nezmyslov, toľko zlosti, zúrivosti a bigotnosti vo verejnom priestore sme ešte nemali. A ani takú bizarnú zostavičku, ktorá ceny preberala. Veru, bol to večer hodný ako zakladateľa ocenenia Andreja Danka, tak aj jeho hrdého pokračovateľa Borisa Kollára. Súdnym divákom až bolo ľúto ocenenej Vierky Dubačovej, ktorá sa ocitla medzi podivnými ľuďmi, ako keď padne šperk do kanalizácie.

Predseda KDH Milan Majerský, muž s anulovanou minulosťou, sa rozhodol, že zníži preferencie svojmu hnutiu a vyhlásil, že LGBT sú pliaga. Po návrhu niekoľkoročného trestu za umelé oplodnenie opäť KDH našlo stratenú formu a rozhodlo sa dokázať, čo už dávno vieme všetci. Čím menej kresťanistických politikov v parlamente, tým lepšie. A aby som nezabudol, zomrel jeden zo zakladajúcich členov KDH, Alojz Rakús, muž, ktorý sa rozhodol liečiť homosexualitu. Vďačne naňho spomína množstvo pacientov, ktorým zničil život a doteraz sa nezbavili psychických problémov.

Na verejnosti sa objavilo nové video, v ktorom ďalšia slečna šťavnato opisuje, ako ju predseda parlamentu „napustil“, a to rovno dvakrát. No nič, Sme rodina nie sú dokonalí, ale pomáhať vedia. A majú silný žalúdok, to je dnes veľmi potrebná vlastnosť.

Romanu Tabák a množstvo iných divadelných fanúšikov z Matice Slovenskej rozčúlil divadelný plagát DPOH na novú sezónu. A tak sa tisícky ľudí, ktorí boli naposledy v divadle na Jankovi Hraškovi v prvej triede základnej školy, chystajú na veľký protest, ktorý povedie žena, ktorá dvakrát hrala vo Wimbledone.

V uliciach straší imigrantami a svojím výzorom Robert Fico, človek, ktorý sa spolu s Andrejom Dankom najmenej podobá na bilboardoch sám sebe. A ja končím dnešný komentár s výkrikom: „Ten grafik je hodný zlata!“

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér