Poplach na urgente: Záchranári priviezli 2-ročné dievčatko s pervitínom v krvi. Sanitku zavolala jej mama

Ilustračná snímka.

Len 2-ročné dieťa z Brezna bolo záchranármi privezené na urgent do detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Záchranári mali podozrenie, že dieťa má epileptický záchvat.

Na kliniku sme prijali dieťa s poruchou vedomia. V rámci štandardného posudku bolo vykonané toxikologické vyšetrenie, ktoré ukázalo podozrenie na intoxikáciu psychotropnými látkami,“ informovala Jana Petríková, hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. 

Dievčatko našli záchranári bez reakcií ležať v dome, kam ich privolala matka dievčaťa. V dome malo údajne žiť aj s ďalšími súrodencami. O pozitívnych výsledkoch na drogy (podľa našich informácií ide o pervitín) informovala nemocnica aj políciu. 

Môžem potvrdiť, že sme prijali informáciu o tejto skutočnosti. Aktuálne kolegovia preverujú všetky bližšie okolnosti. Informácie postúpili aj Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,“ reagovala hovorkyňa polície v Banskej Bystrici, Petra Kováčiková.

„Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny prehodnotí situáciu detí na základe určenej miery ohrozenia a prijme potrebné opatrenia. Vzhľadom na ochranu súkromia detí a rodiny nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedlo v stanovisku ÚPSVaR.

Viac informácii zisťujeme a doplníme ich priebežne.