Messi už má v Paríži dvojročnú zmluvu, číslo 30 a plat 35 miliónov eur

Lionel Messi. Zdroj: fb Paris Saint Germain

Trvalo to síce o niečo dlhšie, ale už je to realita. Argentínsky futbalista Lionel Messi podpísal dvojročnú zmluvu s francúzskym klubom Paríž St. Germain. Tridsaťštyriročný argentínsky útočník opustil po 21 rokoch FC Barcelonu. V utorok odcestoval do metropoly Francúzska, kde sa podrobil lekárskym testom a podpísal zmluvu na 2 roky s opciou na ďalší rok. Ročne má zarobiť 35 miliónov eur, čo je iba tretina jeho platu v FC Barcelona.

V novom pôsobisku bude nosiť dres s číslom 30, s ktorým začínal v Katalánsku svoju profesionálnu kariéru v rokoch 2004 až 2006. „Som vzrušený z toho, že v Paríži St. Germain začnem novú kapitolu v mojej kariére. Plány klubu sú aj mojími plánmi. Viem, akí talentovaní hráči a realizačný tím tu majú. Som pripravený spolu s nimi dokázať niečo mimoriadne a veľké,“ povedal Messi na oficiálnej klubovej stránke.

https://www.facebook.com/PSG/posts/10161597064603298

Za „Blaugranas“ strelil Messi v 778 zápasoch 672 gólov a získal s klubom rekordných 34 trofejí. Desaťkrát vyhral La Ligu, sedemkrát sa tešil z triumfu v Kráľovskom pohári a španielskom Superpohári. Na medzinárodnej scéne vyhral štyrikrát Ligu majstrov, trikrát MS klubov FIFA i európsky Superpohár.
Vedenie PSG oficiálne predstaví Messiho ako novú akvizíciu v stredu dopoludnia na tlačovej konferencii. Už počas utorka svetové médiá informovali, že šesťnásobný víťaz Zlatej lopty odletel v sprievode manželky a svojich troch detí do Paríža. Dohodu s PSG potvrdil aj jeho otec v rozhovore pre španielske médiá.

Príchod Messiho avizoval aj jeho bývalý spoluhráč z Barcelony Neymar. „Opäť spolu,“ napísal na sociálnej sieti Brazílčan, ktorý prišiel z Katalánska do PSG v roku 2017 ako najdrahší futbalista planéty. Katarskí majitelia za neho vtedy zaplatili 222 miliónov eur. Messiho hneď po popoludňajšom prílete do francúzskej metropoly vítali nadšeným skandovaním stovky fanúšikov. „Som nadšený, že si Lionel Messi vybral náš klub a s hrdosťou ho vítam, i jeho rodinu, v Paríži. Netajil sa túžbou pokračovať na najvyššej úrovni a vyhrávať trofeje, naše ambície sú rovnaké,“ povedal šéf PSG Nasser Al-Khelaifi.

https://www.facebook.com/PSG/posts/10161597387603298