Simona si 7 rokov zarába ako sugarbaby. Vraví, že nejde o biznis, ale o fungujúci vzťah so základmi biznisu

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

„Viem si takto za mesiac zarobiť minimálne tisícku. A to neplatím ani nájom, jedlo a ešte chodím aj na dovolenky. Všetko platí chlap,“ opisuje svoj život mladá Simona. V základe takto funguje „sladký“ vzťah. Tí, ktorí takýto život vedú, ho označujú ako biznis, no podľa Simony, ktorá si takto zarába už sedem rokov, ide o vzťah s jasnými pravidlami.

„Nechápem prečo to takto vnímajú, že to je biznis alebo obchod pre niekoho. Ja to beriem ako normálne fungujúci vzťah medzi mnou a mužom, zväčša teda starším, ako je známe všeobecne, pričom obaja máme dohodnuté pravidlá, ako čo funguje. Vieme, čo už je za hranicami, čo už je veľa, pričom obojstranne to prináša výhody. Ten chlap je väčšinou finančne dobre zabezpečený, takže nepotrebuje doma riešiť žiarlivostné scény od ženy, že kde bol, s kým, prečo a tak… Ja mu to viem splniť, keďže to odo mňa očakáva. Zároveň ma berie na rôzne eventy, luxusné dovolenky, platí mi bývanie. To zasa on vie, že potrebujem ja a tiež mi to plní. Takže nie je to biznis, je to fungujúci vzťah so základmi biznisu.

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Simona má 29 rokov, po skončení strednej školy sa dlho nevedela uplatniť na trhu práce, ani si nájsť zamestnanie, ktoré by ju jednak finančne uspokojilo, jednak ju aj bavilo. Skúsila tak po odporúčaní kamarátky práve tento typ zárobku. „Mala som asi 21 alebo 22 a odišla som do Prahy, kde som doteraz. Skúsila sa ukazovať v kruhoch medzi boháčmi, podnikateľmi, developermi, proste medzi ľuďmi, ktorí nevedia, čo s peniazmi. Tá moja kamarátka už dva roky takto fungovala, takže ma vedela ľahko dostať k typom chlapov, ktorí hľadajú tieto vzťahy.“

Spomínaš si na vzťah, ktorý ťa prekvapil – milo alebo nemilo?

„No zatiaľ som zlý vzťah nemala. Všetko sú ozaj dospelí, schopne rozmýšľajúci ľudia, nie ako tí chalani, ktorí hľadajú iba potešenie. Nie je to forma ani prostitúcie, lebo ozaj tá spoločnosť a vzájomná prítomnosť je veľmi dlhá, nejde o sex, niekedy ozaj ja som akoby partnerka alebo manželka toho chlapa a keď vie, že z mojej strany nie je žiadosť o sex, tak ide do „bordelu“. Ozaj sú veľmi tolerantní a chápaví, takže nie je problém sa dohodnúť, čo budem a nebudem robiť.“

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Čo na to tvoji rodičia, kamaráti, známi?

Rodičia o tom vedia. Keď som išla do Prahy, tak som im zhruba povedala, čo idem robiť, ale trocha som povymieňala isté informácie, keďže vtedy sa ešte o sugarbaby nevedelo u nás, ani sa tak o tom nehovorilo. Tak som zjednodušila ten popis mojej budúcej práce, síce ich to veľmi netešilo, ale keď videli, že som šťastná a nikto ma nebije, nechodím s kadejakými indivíduami, tak myslím, že sú s tým v pohode. Teraz som už tretí rok s tým istým, je to Čech, veľmi úspešný investor. Nemáme sexuálny život, vzťah funguje bez toho a nemali sme zatiaľ žiadne nedorozumenie alebo nezhody. Všetko už tretí rok funguje tak, ako sme si to dohodli na začiatku.

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Podľa psychológa Zbyška Mohaupta môže mať tento typ zárobku časom dopad na duševné zdravie i psychiku dievčaťa. „Minimálne tak posúva hranice sebaúcty. Môže súvisieť jednak s rebríčkom hodnôt, prežívaním konfliktných vzťahov s mužmi, strachom či úzkosťou, potrebou vyrovnávať vnútornú emočnú nerovnováhu voči mužom, na druhej strane možno zúfalstvom v danej životnej situácii. Ide o naučený spôsob získavania peňazí, ktorý funguje, o novú rolu, sebaobraz ženy. Takéto správanie môže mať príčinu napríklad v traumatickej skúsenosti v predošlom živote ženy,“ hovorí Mohaupt.

Zároveň dodáva, že do určitej miery môžu rodičia predísť tomu, aby ich dieťa v dospievaní alebo neskôr mohlo dospieť k rozhodnutiu, že si bude zarábať týmto spôsobom. „Predovšetkým výchovou podporujúcou úctu a sebaúctu dieťaťa, telesnú a duševnú integritu, príkladom zdravých a rovnocenných vzťahov medzi mužmi a ženami, rešpektom k potrebám dieťaťa, zdravú a prirodzenú sexualitu (ktorá nie je tabu), v dospelosti zároveň záujmom o život dcéry,“ hodnotí psychológ.