Búrlivý život popovej hviezdy. Whitney a jej jedinú dcéru zastihol rovnaký osud – zvláštne okolnosti okolo smrti

Popová hviezda Whitney Houston. Zdroj FOTO: FB Whitney Houston

Mala búrlivý život. Whitney Houston, modelka a herečka, ale predovšetkým popová a RnB speváčka s nezabudnuteľným hlasom, ktorú dav miloval. Kým na speváckych doskách zažívala úspech a slávu, v súkromnom živote šliapala skôr z kaluže do blata.

Narodila sa v roku 1963 do rodiny dôstojníka americkej armády, jej mamou bola gospelová speváčka, krstnou mamou Aretha Franklin. Práve ona brávala Whitney so sebou spievať do baptistického kostola, kde už ako dievča mohla ukázať svoj talent. V gospelovom zbore sa naučila hrať aj na klavíri. K významnejšej hudobnej kariére ju však privielda jej sesternica, známa speváčka Diana Warwicková, aj vďaka nej od pätnástich rokov nahrávala sprievodné vokály pre rôznech interpretov (napríklad vokály na hit kráľovnej funku Chaky Khan I’m Every Woman, ktorý neskôr sama prespievala na soundtrack k filmu Osobný strážca).

Whitney a Michael Jackson. Zdroj FOTO: FB Whitney Houston

Na prahu dospelosti začala Whitney s modelingom, objavila sa na titulných stránkach niekoľkých časopisov a stala sa jednou z najvyhľadávanejších tínedžerských modeliek. To sa však nepáčilo jej mame, tak sa Whitney poslušne vrátila naspäť k hudbe.

Whitney sa krátko venovala aj modelingovej kariére, objavila sa na obálkach niekoľkých časopisov. Zdroj FOTO: FB Whitney Houston

V roku 1985 jej vyšiel debutový album s názvom Whitney Houston, ktorý bol tak úspešný, že sa umiestňoval na prvých priečkach rebríčkov. Získal štyri nominácie na cenu Grammy, jednu z nich si Whitney aj odniesla. Zakrátko na to vydala aj druhý album, celkovo jej vyšlo šesť štúdiových albumov. Zakrátko sa zaradila na ôsmu priečku v rebríčku najlepšie zarábajúcich ľudí v zábavnom priemysle podľa Forbes, bola najvyššie umiestnenou afro-americkou ženou.

V roku 1992 sa vydala za speváka Bobbyho Browna, o rok neskôr sa im narodila dcéra Bobbi Kristina. Svoju dcérku tak milovala, že sa zo služobných ciest vracala kvôli nej v noci domov, aby jej mohla dať bozk na dobrú noc.

Whitney a jej dcéra Bobbi Kristina. Obe postihol podobný osud. Zdroj FOTO: FB Whitney Houston

S Bobbym vydržali spolu 14 rokov, no ich spoločný život ju navždy poznačil. Jednak jej často býval neverný, jednak ju priviedol k drogám. Kým v osemdesiatych rokoch si držala imidž „pekného dievčatka“, koncom deväždesiatych rokov chudla a chradla. Užívanie drog po Bobbyho boku nakoniec aj priznala v šou Oprah Winfreyovej. Mnoho koncertov pre užívanie narkotík zrušila a závislosť sa podpísala aj pod jej zhoršený spev, za čo si od publika vyslúžila viackrát kritiku. V roku 2011 napokon nastúpila do odvykacieho centra.

Whitney v roku 2009. Zdroj FOTO: FB Whitney Houston

Ťažko povedať, nakoľko bola jej liečba závislosti úspešná. Zomrela o pár mesiacov neskôr, vo februári 2012 ako 48-ročná. Našli ju mŕtvu dole hlavou vo vani s horúcou vodou v jej izbe v Beverly Hills. Príčinou úmrtia bolo utopenie sa.

Podobný osud však o pár rokov neskôr zastihol aj jej jedinú dcérku Bobbi, ktorá tiež prepadla drogám. V stave intoxikácie drogami sa ponorila tvárou do vody a s poškodením mozgu upadla do bezvedomia. V roku 2015 po polročnej kóme vo veku 22 rokov zomrela.