Komentár Petra Nôtu: Mikulec na odstrel

Inevstigatívny novinár Peter Nôta. FOTO Archív PN

Je leto a sezóna odstrelu politikov je z dôvodu politickej lenivosti, alkoholu, drog a písaní ťažkých bludov na sociálnych sieťach odložená. Určite ste si všimli, že Fico, Pellegrini, Kotleba a Mazurek stáli v jednom šíku na strane Občianskeho tribunálu a iných facebookovských vedeckých kapacít, ktoré nás chránia pred farmabiznisom, vakcinačnou mafiou, 5G sieťou a nanočipmi.

Ešte pár dní dozadu si pamätáme, ako plamenne na tlačovkách vysvetľovali ťažký osud politických väzňov, tlak na kajúcnikov a tak ďalej. Parlamentná schôdza mala spustiť ostrú paľbu. Hlavným terčom mal byť Mikulec. Opozícia nabila vyleštené zbrane ostrými, koaličný Boris Kollár nakreslil Mikulcovi na čelo terč a Posledný križiak sa chystal vystreliť na Mikulca smrteľnú ranu.

A zrazu nič. Parlament nemal dostatok poslancov, aby sa spustila ostrá paľba. Fraška? Nie. Toto všetko bolo len divadlo pre slaboduchých, ktorým chýba pokrm hašterenia v politike. Dôvod takéhoto správania v politike je jednoduchý. Fico nemal v lete politickú agendu. Nemocnice sú ešte prázdne a národ masovo nepovstal. Na protestoch sa očakávajú státisíce ľudí a hoci autobusy zvážajú protestujúcich zadarmo, demonštrujúci dav neprichádza. Prečo? Lebo Slovák je facebookový generál. Doma v prítmí sa nebojí nikoho. Za päť minút vyrieši pandémiu, utečencov aj globálnu krízu. Cestu všetci poznáme. Niečo by postrieľal, niečo zakázal a niečo by aj vypil.

Roman Mikulec
Na snímke minister vnútra Roman Mikulec. FOTO TASR – Martin Baumann

Slovenský politický folklór je jednoduchý. Fico potrebuje byť v médiách za každú cenu. Ukazovaním na kajúcnikov a politických väzňov si už pripravuje obhajobu. Pellegrini to nepotrebuje, lebo má svojho fotografa, celý mediálny tím od Fica a hlavne on predsa o ničom nevedel. Kotleba sa fotí v rómskej osade a Mazurek ziape ako pavián. Toto sú všetko jasné argumenty, že Fico len potreboval natiahnuť čas. Zvyšok opozície po ňom len opakuje.

A prečo sa vlastne na Mikulca netrieľalo? Lebo ešte neprišiel čas, kedy sa výpovede kajúcnikov pretavia do baranidla na vchodových dverách luxusných bytov a haciend.

Otázka dnešných dní je preto jasná. Vie Róbert Fico a Peter Pellegrini, ako ďaleko sú vyšetrovatelia v rozpletaní korupčnej schémy? Podľa všetkého to vedia. Tak isto vedia, že čas je proti nim. A keďže sa revolúcia organizuje lepšie v čase chaosu, tak vyčkávajú na tretiu vlnu pandémie a vtedy sa spustí všetko naplno.

Podľa doterajších krokov opozície (doteraz ich vždy pokazili) je možné predpokladať, že sa spustí útok na všetkých možných politických, mediálnych a silových frontoch. To znamená, trolie farmy budú chrliť mačičky, psíkov a kvetinky. Tie budú písať overené správy o kajúcnikoch, policajnom štáte, bláznoch vo vláde. Zároveň sa z východu Slovenska (to je tam, kde nič nie je) vyberú preverovať elitné policajné jednotky operatívcov NAKA Bratislava a Nitra. Kadencia tlačoviek a mediálnych výstupov bude rásť a ich radikalizácia bude stúpať.

Marián Kočner
Na snímke Marián Kočner. FOTO TASR – Jaroslav Novák

Lenže nalejme si čistého vína. Jediná zbraň v rukách Fica – inšpekcia – sa preflákla takou amatérskou prácou (akcia kukláči v Pezinku), že sa všetci radšej prepadli od hanby a na odstrel Mikulca akosi neostal čas.

Preto sa rozlúčim otázkou: Urobili by ste z Mikulca v tejto chvíli terč? Odpoveď je jasná. Nie. Lebo on sa politickým terčom stane, ale až na jeseň, respektíve v zime. Dovtedy sa všetci budú navzájom vydierať, osočovať, klamať a zháňať akúkoľvek politickú a mediálnu podporu. Ak to Mikulec na jeseň ustojí a ostane aj so Spišiakom na Ministerstve vnútra, tak sa pod nohami Fica, Pellegriniho a Kotlebu zatrasie zem. Tie otrasy budú cítiť aj v Leopoldove pod Kočnerovými nohami. Podotknem len jedno – Kočnerovej pamäti, respektíve Kočnerovho archívu sa bojí celá opozícia. Ak sa Kočner stane kajúcnikom, vtedy skončia aj Ficove
tlačovky a on sa stratí v Karibiku.