Spevák Jaroslav Parči si v detstve vytrpel týranie aj bitky. Nezlomilo ho to, dnes žne úspech za úspechom

Jaroslav nemal ľahké detstvo. Foto: Archív JP

Žiadne dieťa si nezaslúži, aby cítilo bolesť a už vôbec nie, aby bolo týrané. O tom vie svoje spevák Jaroslav Parči, ktorý na detstvo nemá pekné spomienky, no napriek tomu sa postavil na nohy a dnes žne úspech za úspechom.

Jaroslav Parči narodil sa v meste Bruntál. Na svoje detstvo nemá, žiaľ, pekné spomienky. „Týrala ma nevlastná matka, fyzicky ma napádala, striedala studenú vodu s horúcou v sprche. Keď som bol dieťa, zatvárala ma do tmavej komory bez svetla, pokojne aj na 2 – 3 hodiny. Keď sa jej niečo nepáčilo, chytila ​​ma, a hodila so mnou tak, že hlavu som si pri páde narazil do kuchynskej sedačky. Dodnes mám na zadnej časti hlavy jazvy. Keď prichádzala domov z práce, tak som sa bál a schovával sa aj v zime, iba v tričku za domom, v ktorom sme bývali. Jedného dňa prišlo policajné auto, naložili ma do auta a bez vysvetlenia odviezli do detského domova. Pamätám si len pohľad v zadnom okne auta, ako sa mi vzďaľuje môj domov,“ so smútkom v očiach spomína spevák Jaroslav Parči. 

Od detstva sníval, že sa raz stane úspešným spevákom. Foto: Archív JP

V detskom domove si uvedomil, čo to je žiť bez rodiny. Deti neustále spievali smutné piesne a pri nich plakali. Jaro všetko vnímal a ticho sledoval. „Odvtedy viem, že nič nie je samozrejmosť a je nutné si vážiť maličkostí, naopak, je veľmi dôležité poznať svoju cenu a vážiť si sám seba a mať sa rád, mať svoje sny a veriť si,“ hovorí Jaroslav.

Od detstva mal veľký sen stať sa hviezdou a byť úspešným spevákom. „Už odmala som začal na sebe vnímať lásku k spevu a hudbe. Tajne som sa schovával za domom, držal som v ruke drevený konár, že to je mikrofón a spieval som pesničky. Vo svojej fantázii som si predstavoval publikum, pre ktoré v tú chvíľu spievam, „ spomína Jaroslav Parči. Napriek detstvu, počas ktorého si ako dieťa vytrpel veľa zlého, sa nevzdal a šiel si za svojím snom. Dnes hrdo hovorí, že sa mu jeho tajné prianie splnilo a stal sa spevákom. V súčasnosti hrá v muzikáloch po boku zvučných mien a vystupuje na koncertoch, rôznych súkromných i verejných podujatiach a robí to, čo miluje. 

Jaroslav píše svoje autorské piesne, nahráva videoklipy a stále sa zdokonaľuje. Foto: Archív JP

Vytvoril aj autorské CD s názvom Príbeh života, ktoré mapuje celý jeho trpký životný príbeh. Skladby na ňom sú zostavené vzostupne tak, aby poslucháč pochopil jeho príbeh od detstva až po súčasnosť. „Veľmi by som si prial, aby sa ľudia k sebe začali slušne správať, a aby sa vrátil rešpekt človeka k človeku,“ uzatvára Jaroslav Parči.

Pozrite si jeho tvorbu tu: https://youtube.com/watch?v=Cq32nxGNhOw&feature=share