Vďaka tejto apke zabránite plytvaniu jedlom. Potraviny aj hotové jedlá cez ňu nakúpite so zľavou až do 70-percent

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Čerstvá večera z pekárne, cukrárne, reštaurácie, ale aj rôzne potraviny z obchodov pred dátumom spotreby môžu byť na dosah ruky za zlomkovú cenu. Aplikácia Munch umožňuje svojim užívateľom, aby mali každý deň chutné jedlá za zaujímavé sumy. Roky funguje v Česku a Maďarsku, na Slovensko dorazila pred niekoľkými mesiacmi, no už si tu získala množstvo priaznivcov.

Nápad s aplikáciou vznikol v roku 2020 v Maďarsku, kedy ju založili štyria vysokoškolskí študenti. O dva roky neskôr sa k maďarskej platforme pripojila aj česká aplikácia Nesnězeno. Obe aplikácie pomáhajú šetriť potraviny viac ako 2 000 obchodom či reštauráciám. Ako to funguje?

Aplikáciu Munch si stiahnete do mobilu. Po jej otvorení vám ponúkne zoznam prevádzok, ktoré ponúkajú potravinové balíčky alebo hotové jedlá, ale nájdete tam aj ponuku kvetov či živých dekorácií, ktorými môžete potešiť seba alebo niekoho blízkeho. Zadáte svoju lokalitu a systém vám ponúkne prevádzky, ktoré sú k vám najbližšie. V ponuke si vyberiete jedlo alebo iné potraviny, uskutočníte online rezerváciu a po zaplatení si svoj zakúpený balíček vyzdvihnete v stanovenom čase.

Aplikácia šetrí používateľom financie za nákup potravín. Zdroj FOTO: pixabay.com

Aplikácia zatiaľ ponúka na výber len prevádzky v Bratislave, no má sa to zmeniť. „Do dvoch rokov plánujeme pokryť aplikáciou Munch celé Slovensko. Už v najbližších mesiacoch plánujeme spustiť Munch aj v okolí Bratislavy a v Košiciach,“ povedal obchodný zástupca Andrej Mikula pre tvnoviny.sk.

Prevádzky, ktoré denne pracujú s čersvým jedlom, sa vďaka tejto apke zbavia nadbytočných potravín a jedál, ktoré by inak museli skončiť v koši a aj prevádzkam sa aspoň čiastočne vrátia náklady. V apke nájdete napríklad pekárne Starý otec, Cisárov pekár, kaviarne Starbucks, reštaurácie ako Safe food, Canteen Priatelia, Gurmán, Milletranci by Basilicó, Spaghetti Leviathan, Old Brick Pub, MediCulins, Mr. Jedlík alebo cukrovinky od Gaby´s, La Patisserka či slaný alebo sladký balíček od Delikana a mnohé iné. Viac si môžete pozrieť aj v komunite na sociálnej sieti Munch Záchrancovia jedla – Bratislava.