Policajt mal poslať 13-ročnému dievčaťu svoje nahé fotky. Bývalý kriminalista neverí, že by mu až tak „preplo“

Zdroj FOTO: red

Že je internet prostriedkom, ktorý vo veľkej miere dokáže ovplyvňovať ľudí, niet pochýb. Cez sociálne siete (najmä na mladistvých) tu striehnu rôzni devianti.

Pred pár dňami kontaktoval príslušné orgány otec 13-ročného dievčaťa. V jej počítači našiel nahé fotografie muža v policajnej uniforme. “Môžeme potvrdiť, že týmto prípadom sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby,” odpovedala Zuzana Eliášová z ministerstva vnútra.

Podľa bývalého kriminalistu Mateja Snopka je pohľad na vec dôležitý z dvoch strán.

Prvou je, či to naozaj urobil a či nejde o pomstu. V Amerike dlho fungovala stránka, na ktorej ľudia zverejňovali nahé fotografie ďalších osôb, aby sa im pomstili a rozvrátili im rodinu, či ich pripravili o kariéru. Dosť dlho trvalo, kým sa s tým spravil ako-taký poriadok.

Zdroj FOTO: Archív red

“Tu tiež môže byť to, že tento človek sa fotil (ak to nie je fotomontáž) doma alebo v kancelárii na súkromné fotky. Ak by to ostalo medzi ním a napríklad kamarátom, ktorý ho fotil, z ľudského hľadiska sa nič hrozné nestalo. Hoci v uniforme by nemal fotiť takéto fotky… Druhá strana veci je, že mnohí sérioví vrahovia sú usporiadaní občania, napríklad John Wayne Gacy (Klaun zabijak), kde by ste to nepovedali na nich, a boli aj policajti sérioví vrahovia – to hovorím o tých najťažších zločinoch, táto vec s fotkami  je oproti tomu maličkosť. Do človeka nevidíte, možno mu preplo, možno to aj urobil, ale v každom prípade nie je správne, že sa k tomu od začiatku pristupuje, že to urobil. Treba to vyšetriť,” hovorí niekdajší kriminalista Matej Snopko.

V minulom roku bol taktiež jeden policajt obvinený z trestného činu rozširovania detskej pornografie. Vyplýva to zo správy trestnej činnosti príslušníkov policajného zboru.

“Čo je zaujímavé, že policajt by mal byť predsa taký nejaký tvor, ktorý si uvedomuje dôsledky svojho konania – trestnoprávne aj občianskoprávne viac ako nejaký človek, čo pracuje s lopatou. Ja považujem za vysoko podozrivé, že tam poslal aj svoj služobný preukaz – takej hlúposti by sa málokedy dopustil aj sériový vrah,” uzavrel Snopko.

Zdroj FOTO: Archív red

“V štátnej službe i mimo štátnej služby sa musí policajt zdržať konania, ktoré by mohlo narušiť vážnosť PZ, alebo ohroziť dôveru v zbore. V prípade porušenia sa u policajta vyvodzujú dôsledky za porušenie podľa závažnosti, či ide o trestný čin, priestupok, alebo disciplinárne previnenie,” uvádza Eliášová.

Ako bude prípad pokračovať a či sa potvrdí, že išlo skutočne o policajta, budeme sledovať.