Nikita Slovák: Zápas o Slovensko je napínavý. Onedlho prestane dotovať Putinovho trójskeho koňa Orbána, potom sme na rade my

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Pre mnohých z nás to bolo kruté prebudenie. Ťažko akceptovať skutočnosť, že voličov Pellegriniho absolútne nezaujímajú fakty a za pravdu pokladajú všetko, čo im nadiktuje Fico. Priznám sa, keď som videl bilboardy, že budúci prezident nepošle na Ukrajinu žiadneho Slovenského vojaka, zdalo sa mi to byť až príliš trápne.

Ale čo je trápne voličovi Smeru a Hlasu oblbovanému už roky ruskou propagandou? Zdá sa, že hranice sa nedajú ani určiť, sú niekde v stratosfére. Najzábavnejšie na tomto tragickom míľniku našich dejín je však to, že použili fotku ukrajinského vojaka lúčiaceho sa s matkou, len mu odstránili výložky. A tak sa za hlučného potlesku dôchodcov, ezoterikov, homofóbov, náckov a rusofilov stal prezidentom človek, ktorý má problém hovoriť o svojom súkromnom živote, sexuálnych preferenciách, ale aj majetkových pomeroch.

Dozvedeli sme sa, že trojizbový bytík v luxusnej štvrti o výmere 90 metrov štvorcových je malý pre jedného človeka, ale aj to, že pri návšteve rodičov si budúci prezident musí požičiavať vilu od kamaráta a keď sa niekam veľmi náhli, tak aj súkromné lietadielko. Mnohí by na toto povedali – typický sociálny demokrat.

Stačilo ľuďom popliesť hlavu s pojmami liberálny a konzervatívny. Za liberálov sa medzi pospolitým ľudom považovala Matovičova vláda, kde by ste liberála museli hľadať pomaly s baterkou. Za konzervatívne strany sa považovali všetci od nacistov po našu odrodu sociálnych demokratov. Iste, zápas o Slovensko je napínavý, skôr či neskôr Európska únia prestane dotovať trójskeho koňa Putinovho Ruska Orbána a hneď potom sme na rade my. Všetky indície naznačujú, že tu Rusi majú množstvo nakúpených politikov a, samozrejme, aj širokú spravodajskú základňu.

Ale aj upadajúcu krajinu musíte z niečoho finacovať, tak má vládna koalícia pre občanov drakonické poplatky. Asi 900 poplatkov od poplatku za vydanie pasu, či vodičského preukazu sa zdraží často viac ako o polovicu, nehovoriac o tom, že video, ktoré nakrútili zhrození smeráci Fico s Kaliňákom juniorom ešte pred parlamentnými voľbami, kde bola cena benzínu na stojane 1,60 eura, by mohli zhrození ešte refrešnúť s benzínom za 1,70 eura.

Laco Lučenič vymyslel na toto skvelú sentenciu. Slovenský národ je výnimočný v tom, že stojí v ceste sám sebe. A tak ministerstvu kultúry stojí v ceste nekompetentná ministerka, slovenskej geopolitike stojí v ceste Borat na ministerstve zahraničných vecí a Slovensku náš národný hrdina Fico. Ale aby som nebol len posol zlých správ, v Maďarsku sa včera uskutočnila demonštrácia s viac ako dvestotisíc účastníkmi.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista