Nikita Slovák: Vážená po celom svete. No tí najhlúpejší z tried kritizujú jej angličtinu a rôzne zjavy ju urážajú pre výzor

Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj FOTO: FB Zuzana Čaputová

Vraví sa, že sto komárov otrávi slona. A ešte keď tie komáre šíria jed a vyhrážajú sa blízkej rodine, musíte mať veľkú odvahu, aby ste sa tomu vystavovali ďalších niekoľko rokov.

Hovorím o našej prezidentke, obeti chrapúnstva našich politikov. Bola terčom pre Fica a jeho marxistického poskoka Blahu. Vykrikovali o nej vulgarizmy na svojich mítingoch, šírili o nej najväčšie svinstvá na sociálnych sieťach.

K urážaniu prezidentky sa s veľkou chuťou pripojil aj Igor Matovič, keď sa mu nedarilo „riadiť ju“, začal ju s eleganciou jemu vlastnou zasypávať urážkami. O nacistoch ani nebudem písať, im existencia nezávislej, múdrej a tolerantnej hlavy štátu musela rovno klať oči.

Ja som o nej písal, že je pre nás ako „slncový kôň“, roznáša lúče svetla do všetkých kútov našej stále temnejšej vlasti. Vážená po celom svete, no doma zasypávaná nadávkami od potomkov komunistov a gardistov. Tie najkatastrofálnejšie zjavy ju urážajú kvôli výzoru, tí najhlúpejší z triedy kritizujú jej angličtinu. A my ostatní s nádejou čakáme, že to predsa len nevzdá a že lúza predsa len nebude mať takú silu, aby vystrnadila koho chce.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj FOTO: FB Zuzana Čaputová

Chcel by som jej napísať v mene tých, čo si ju vážia, v mene tých, čo vyznávajú toleranciu a rovnosť medzi všetkými ľuďmi: Nebojte sa, sme s vami! Nepočúvajte ich nadávky, nie je to len nenávisť, ale aj strach a nevedomosť, čo z nich hovorí. Ale sme tu aj my, vaši ľudia, za každú urážku máme pre vás tisíc milých slov, budeme vás pozývať na všetky prestížne akcie, budeme sa vás zastávať na sociálnych sieťach ešte častejšie ako doteraz. Ste pre nás zárukou, že Slovensko nezíde z dobrej cesty, že sa nezmení naša zahraničná politika. Pani prezidentka, sme v tom spolu a robíme to pre naše deti.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér