Plavba Titanicu pokračuje. Časť námorníkov už vidí ľadovec, ale to sú práve tí, ktorí nemajú žiadnu moc. Ostatní vyspevujú ruskú Kalinku a tvária sa, že ešte nikdy sa tak dobre neplávalo.
Minister Takáč sa premáva s nákupným vozíkom v obchodnej sieti, kde práve majú množstvo akcií a vyžíva sa v teplých rožkoch. Vozík má plný akciového tovaru a pochvaľuje si, ako je tu lacno. Pravda je však taká, že medziročná inflácia je okolo 4,1 percenta.
Okolo päťdesiatky najlepších ekonómov poslalo otvorený list Ficovi, po psychiatroch a pedagógoch je to ďalší výkrik do tmy. Smer a Fico hrajú, samozrejme, vabank. Už odhodili masky sociálnych demokratov, toto združenie majiteľov drahých hodiniek a domov s vysokými múrmi sa už nemá prečo pretvarovať. Majú svoju voličskú základňu, ktorú nedokázal rozvrátiť ani únos vietnamského občana, Ficova cesta do Kremľa, ba dokonca ani pobyt v najdrahšom vietnamskom hoteli. Hrajú na tú najhoršiu strunu slovenského národa, o ktorej sme si mysleli, že už nikdy nezaznie. Je to gardistická struna, struna sebavedomého chlapa v lesklých čižmách, ktorý sa rozhodol v mene národa páchať tie najväčšie svinstvá – práve proti svojmu národu.
A tak nám doviezli obvineného Bombica v maturitnom obleku vládnym špeciálom, aby ukázali, že je to ich človek. Čoraz ťažšie sa o tomto všetkom píše, čoraz väčšia guča hnusu sa tlačí do hrdla. Posledné týždne naozaj pripomínajú zlý sen a Európa nechápavo pozerá na tento nádherný kút zeme, koľko svinstiev sa sem pomestí.
Vládnuca koalícia sa správa v duchu hesla: Po nás potopa. Slovenskú národnú galériu, erbovú kultúrnu inštitúciu, opúšťa sto zamestnancov, po troch poverených riaditeľoch, ktorí by nedokázali riadiť ani psiu búdu hľadá ministerstvo kultúry ďalšieho zúfalca. Literárne centrum už volá o pomoc, Gustáv Murín sa v najlepšej forme vyhráža zamestnancom výpoveďami a políciou. Spisovateľku v rokoch, Danu Podrackú, dokonca obvinil z hackerstva. Ak si niekto pamätáte HZDS, tak sa nad tým len usmejete, členovia tej strany boli radi, keď dokázali zapnúť počítač. A keď sme už pri tom HZDS, pred pár dňami umrel vo vieche na Miletičke pri slávnostnom príhovore jeho zakladajúci člen Ján Cuper. Vždy som končil tak nejako optimisticky, tak len dúfam, že budú plné námestia, aby v Európe vedeli, že nie všetci sme tu kolaboranti a prisluhovačí ruského Cára.
Autor je režisér a publicista.
- Nepočúvaj zlo, doruč dobro – vraví Michal, otec dvoch detí, ktorý statočne bojuje so sklerózou multiplex
- Rusko má zálusk na ďalšie európske územia, varujú experti. Toto miesto označili za najnebezpečnejšie
- Svet sa mení. Rádio Slobodná Európa je minulosťou, nahnuté to má aj Hlas Ameriky. National Public Radio však Trump zatiaľ neruší
- Nikita Slovák: Telegram „vypľul“ nový zoznam liberálov a nepriateľov národa, akési Zlaté stránky pre bitkárov a kolaborantov
- Prečo tak neradi spomíname na balkánske vojny po rozpade Juhoslávie? Bolo to dávno a do Chorvátska radi cestujeme
- Podobnosť dnešného Ruska a v bývalého Nemecka vyráža dych. V oboch prípadoch sa objavil muž, ktorý začal tvrdiť, že všetko zmení