Muža, ktorý mal rozstrieľať exmanželku, našli mŕtveho. Zrejme mu vadilo, že ju videl po rozvode šťastnú

Zdroj FOTO: Polícia SR

V obci Dojč pri Senici mal syn (18) nájsť mŕtvu vlastnú matku. Miestni obyvatelia predtým počuli streľbu. Útočiť mal 69-ročný exmanžel nebohej Martiny (40), ktorý mal ozbrojený po tragédii ujsť do neďalekého lesa. Tam po ňom pátrali špeciálne jednotky so samopalmi.

„Policajti prijali oznámenie o náleze osoby bez známok života. Momentálne sú vykonávané prvotné úkony, udalosť preverujeme v súvislosti s podozrením na násilný trestný čin,“ uviedla polícia krátko po čine. Keďže útočník ušiel, polícia obec uzavrela a muža hľadali špeciálne ozbrojené jednotky. Vladimíra mali nájsť po polnoci mŕtveho.

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. „Podozrivý bol v minulosti držiteľom zbrojného preukazu a v legálnej držbe mal aj strelnú zbraň. V roku 2017 mu skončila platnosť zbrojného preukazu, a preto zbraň zákonným spôsobom odovzdal do úschovy policajného zboru. Zbraň, ktorú pravdepodobne použil pri útoku, bola v jeho nelegálnej držbe,“ povedala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová a dodala: „Policajti kriminálnej polície naďalej vyhodnocujú a analyzujú všetky informácie súvisiace s vraždou, zisťujú motív konania osoby, ako aj ďalšie okolnosti, ktoré s prípadom súvisia.“ V súvislosti s rodinou polícia za posledné obdobie neeviduje žiadne podnety, ktoré by nasvedčovali domácemu násiliu.

Zdroj FOTO: FB Polícia SR

Martina sa mala s exmanželom rozviesť len nedávno. Dôvodom mali byť manželské nezhody – muž jej mal pravidelne fyzicky ubližovať, dokonca ju aj týrať. Hoci ona ticho trpela a nechcela manžela opustiť, napokon to mal byť práve jej muž, kto žiadosť o rozvod podal. Aktuálne boli čerstvo rozvedení, napriek tomu však bývali v jednej domácnosti a Martina mala svojho muža toho času aj živiť. „Asi mu preskočilo, úplne ju rozstrieľal,“ povedal pre tvnoviny.sk brat nebohej Martiny krátko po tragédii. Podľa neho Martininmu mužovi zrejme vadilo, že ju videl štastnú, keďže očakával, že jej rozvodom ublíži.