Patril medzi TOP hviezdy bývalého Československa, ženské publikum ho milovalo. Lukáš Vaculík oslavuje 60!

Lukáš Vaculík. Zdroj FOTO: FB LV

Bezpochyby patril k najväčším sexidolom Československa, no chlapčenský úsmev mu na tvári hrá dodnes, hoci oslavuje šesťdesiatku! Lukáš Vaculík, ktorého snímka Vítr v pase katapultovala medzi herecké hviezdy, zo svojej charizmy stále nič nestratil.

Lukáš Vaculík po štúdiách herectva na pražskom konzervatóriu pôsobil v Armádnom umeleckom súbore Víta Nejedlého, následne získal angažmán v Mestských divadlách pražských a v 90. rokoch zase v Divadle Komedie, v Divadle Rokoko i v Činohernom klube. Jeho filmovú kariéru odštartoval Vítr v kapse, kde si zahral spolu so Sagvanom Tofim. Vďaka úlohám, ktoré zosobňoval, získal nálepku slušného chlapca a intelektuála.

Medzi jeho najznámejšie filmy patria Tankový prápor, Kráľ Drozdia brada, Kamarát do dažďa, Ako básnici nestrácajú nádej. Zo seriálov utkveli najmä Černí baroni, Rapl, Sanitka alebo Četníci z Luhačovic.

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Zdroj FOTO: Fanclub LV

V roku 2006 sa oženil s Petrou Křížovou, s ktorou sa potichu v roku 2014 však rozviedli, čo sa im podarilo ešte roky skrývať. Spolu majú dnes už dospelého syna Lukáša. V tom istom roku, ako sa oženil, o ňom bulvár uverejnil článok o jeho údajnej homosexualite. Podal kvôli tomu žalobu na ochranu osobnosti. V roku 2010 súd vyhral a okrem ospravedlnenia mu médium muselo vyplatiť aj 300-tisíc českých korún.