Skvelá správa pre futbalových fanúšikov. Konečne môžu ísť na zápasy reprezentácie

Zdroj: TASR - Michal Svítok

Pamätáte si, kedy ste boli naposledy na medzištátnom stretnutí slovenskej futbalovej reprezentácie priamo na štadióne? Nuž je to poriadne dlhá doba – 22 mesiacov neboli na tribúnach slovenskí fanúšikovia. Všetko by sa však malo zmeniť počas kvalifikačných duelov o postup na majstrovstvá sveta 2022. Duely s Chorvátskom (4. septembra od 20,45 hod) a s Cyprom (7. septembra o 20,45 hod) sa budú hrať na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave, ktorého tribúny sa budú môcť naplniť na tri štvrtiny.

„Slovenský futbalová zväz na základe súčasnej spoločenskej reality, rešpektujúc vládne opatrenia pri ohrození verejného zdravia, prijal rozhodnutie o možnosti naplnenia NFŠ na úrovni 75 percent kapacity, čo predstavuje takmer 17.000 miest. SFZ v maximálnej miere dlhodobo podporuje očkovanie ako v súčasnosti jedinú dostupnú a bezpečnú formu možného návratu do života bez prísnych obmedzení, samozrejme len pre ľudí bez existujúcich zdravotných komplikácií,“ informoval futbalový zväz na oficiálnom webe.

ilustračná snímka. Zdroj: TASR – Michal Svítok

„Pri možnej rôznorodosti názorov vo fanúšikovskej verejnosti SFZ pristúpil pri vstupe na štadión k uplatneniu trojúrovňového pravidla OTP (osoby plne zaočkované, testované  alebo tie, ktoré prekonali COVID – 19) aj vzhľadom na skutočnosť, že od novembra 2019 nemali slovenskí priaznivci možnosť osobne sa zúčastniť na medzištátnom zápase. Je v záujme slovenského futbalu a slovenského športu, aby sa opäť nadviazalo spojenie tribún a ihriska samozrejme pri rešpektovaní existujúcich pravidiel a opatrení, veď futbal sa hrá pre ľudí. A slovenskí futbalisti v dvojzápase s Chorvátskom a Cyprom budú potrebovať podporu tribún,“ dodal futbalový zväz. 

Reprezentácia Chorvátska. Zdroj: TASR / AP

Ale na tribúnach budú slovenskí fanúšikovia sami, na základe rozhodnutia UEFA, respektíve FIFA nie je totiž povolená účasť fanúšikov hosťujúcich tímov na medzištátnych stretnutiach. Na bratislavské Tehelné pole tak nebude pri septembrových kvalifikačných zápasoch umožnený vstup fanúšikov Chorvátska a Cypru. Platí to aj pre cesty slovenských divákov na duely našej reprezentácie vonku. „Slováci sa na kvalifikačný zápas Slovinsko – Slovensko do Ľubľany (1. septembra 2021) nedostanú, keďže im rovnako nebude umožnený vstup na štadión.  Vstupenky na tento zápas SFZ nezabezpečuje,“ informoval zväz na svojom oficiálnom webe.