Najsexy herečka Hollywoodu: Vyrastala uprostred lesku Manhattanu, no jej rodina prežívala zo sociálnych dávok

Scarlett Johanssonová. Zdroj FOTO: FB Scarlett Johansson Fans

Narodila sa do umeleckej rodiny žijúcej na Manhattane. Napriek tomu, že ju obklopoval svet lesku a žiarivých rób, jej rodina z mesiaca na mesiac len prežívala. Ako sama priznala, žili často len z poukážok na potraviny. Scarlet Ingrid Johanssonová, herečka a speváčka, je už niekoľko rokov jednou z najvplyvnejších a najlepšie platených herečiek sveta.

Otec bol architekt, mama producentka, napriek tomu sa im finančne nedarilo a len z ruky do úst vychovávali svoje štyri deti Vanessu, Adriana a dvojčatá Scarlett a Huntera. Zrejme aj to sa podpísalo pod napätie v rodine, ktoré vyvrcholilo rozvodom. Dvojičky zostali bývať s otcom v New Yorku, no ich mama sa odsťahovala na opačný koniec krajiny. Zrejme poznačená trpkými udalosťami sa Scarlett rozhodla tvrdo ísť si za svojim detským snom a stoj čo stoj sa chcela stať herečkou. Rôzne postavy a situácie si trénovala doma pred zrkadlom, kým nebola presvedčená, že ich dokonale zvládla. Okrem toho navštevovala divadelný krúžok a chodila po konkurzoch.

Scarlett po rozvode rodičov vyrastala s otcom a bratom. Zdroj FOTO: FB Scarlett Johansson Fans

Šťastie na seba nenechalo dlho čakať a prvú filmovú úlohu získala už ako 9-ročná. O päť rokov neskôr sa ako štrnásťročné dievča navždy zapísalo do filmového sveta svojou rolou vo filme Zaklínač koní. Touto úlohou sa jej prakticky otvorili dvere do filmového priemyslu a ponuky sa začali hrnúť.

Kým v pracovnom živote zažívala a dodnes zažíva spokojnosť, v súkromí to ružové nemala. Talentovaná kráska je totiž už dvakrát rozvedená. Od roku 2008 do roku 2011 bola vydatá za kanadského herca Ryana Reynoldsa a od roku 2014 do roku 2017 bola manželkou francúzskeho podnikateľa Romaina Dauriaca, s ktorým má dcéru. Rozvod s Dauriacom bol pre Scarlett nepríjemným zážitkom, v médiách sa objavovali správy, že nezniesol život v tieni slávnej manželky. Navyše rozchod sprevádzal súdny spor o opatrovníctvo vtedy len trojročného dieťaťa. Súd napokon vyhrala Scarlett, no zo vzniknutej situácie, kedy zostala s dieťaťom sama, začal mať úzkosti a pochybovala o tom, či výchovu sama zvládne. Napokon získala potrebnú „pôdu pod nohami“ a dnes podporuje všetky slobodné mamičky, aby sa nebáli a vykročili vpred krajším zajtrajškom. V roku 2020 sa tretíkrát vydala, svoje „áno“ povedala hercovi Colinovi Jostovi, ktoré zakrátko porodila syna Cosma.

Je jednou z najvplyvnejších a najlepšie platených herečiek sveta. Zdroj FOTO: FB Scarlett Johansson Fans

Scarlett Johanssonová sa otvorene hlási k židovskej viere, pochádza totiž z rodiny aškenázskych Židov (pochádzajú zo stredovekých komunít z oblasti Porýnia) z Poľska a Ruska.