Dievča s Downovým syndrómom kraľuje módnym prehliadkam. Keď bola malá, lekári ju chceli poslať do ústavu

Na snímke Kennedy Garcia. Zdroj FOTO: Kennedy Garcia/Facebook

Modelingový svet je už desiatky rokov spájaný s mladými, krásnymi a štíhlymi slečnami. Zdá sa, že situácia sa začína pomaly meniť a do modelingového sveta sa dostávajú ženy i muži, ktorí by predtým do tohto sveta vstúpiť nemohli. Jedným z takýchto príkladov je aj sedemnásťročná Kennedy. Napriek tomu, že trpí Downovým syndrómom, stala sa z nej úspešná modelka.

Downov syndróm, s ktorým sa Kennedy z Colorada narodila, je vrodená chromozomálna anomália, ku ktorej dochádza ihneď pri počatí, kedy prvotnej bunke zostane jeden chromozóm naviac. Keď sa takéto dieťa narodí, nadbytočný chromozóm v každej bunke spôsobuje disharmóniu a výsledkom je odlišný, dokonca pomalší vývoj jedinca. Charakteristickými prejavmi sú niektoré špecifické telesné rysy, zdravotné komplikácie či mentálne oneskorenie rôzneho stupňa.

Po stanovení diagnózy lekári rodičom dievčatka povedali, že nebude mať dobrý život. Predkladali, že ešte v dospelosti bude nosiť plienky a nikdy nebude ako ostatné deti. Tu však trápenie dievčatka s Downovým syndrómom nekončilo. Malej bojovníčke lekári zistili aj leukémiu a akoby toho nebolo dosť, musela podstúpiť ešte aj nebezpečnú operáciu chrbtice, počas ktorej mohla ochrnúť. Následne šesť mesiacov nosila kovový rám priskrutkovaný k lebke.

Awful: Her mother Renee said that when Kennedy was born, doctors recommended she put her in an institution, and one even said she should put her up for adoption
Kennedy ako malá princezná. Zdroj FOTO: Instagram

Renee (40), mama dievčatka, dokonca tvrdí, že jej odporučili, aby dala svoju dcérku na adopciu alebo do ústavu. Zlomilo jej to srdce. Nasledujúci deň však mala stretnutie, ktoré všetko zmenilo. Pôrodná asistentka zúfalú mamičku upokojila a povedala jej, že Kennedy je predsa krásna a spomenula jej aj to, že aj ona sama má dcéru s Downovým syndrómom. Po tom, ako jej vyrozprávala vlastný príbeh, získala Renee „iskričku nádeje“ do budúcnosti. Renee bola rozhodnutá, že to spolu zvládnu oveľa lepšie a bola si vedomá aj toho, že to celej rodine zmení život od základu. Rozhodla sa však dcérku čo najviac začleniť do normálneho života a ako vraví, nikdy toto rozhodnutie neoľutovala a svoju dcérku vychovala tak, ako keby bola zdravé dieťa.

Hope: Renee met a midwife the next day, who told her all about her own daughter with Down syndrome, and how she was thriving
Kenedy musela v detstve podstúpiť aj operáciu chrbtice. Zdroj FOTO: Instagram