Opitý Slovák naskočil do naštartovaného auta a vybral sa rozbiť hniezdo mafie. Namiesto toho nabúral do policajného oddelenia

Muž skočil do naštartovaného auta, ďaleko však nedošiel. Zdroj FOTO: Polícia SR

Šiel len tak po ceste, keď naďabil na naštartované auto bez vodiča. Bez problému si doň sadol a šiel rozbiť hniezdo slovenskej mafie. Skončil ale v cele policajného zaistenia.

Reč je o 63-ročnom mužovi z Medzilaboriec. Ten minulý týždeň spôsobil nehodu, keď s cudzím autom “zaparkoval” v budove policajnej stanice. Tam tvrdil, že šiel rozbiť „hniezdo mafie“. Pôvodne to mal vraj namierené do Prešova, na krajské riaditeľstvo. Či by tam však aj došiel, to je otázne. Namerali mu totiž 2,2 promile alkoholu.

“Uznesením vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom bolo na základe dôkaznej situácie vznesené obvinenie 63 ročnému Medzilaborčanovi, a to za trestný čin neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla spáchaného v súbehu s trestným činom poškodzovanie cudzej veci a trestným činom ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,” informovala hovorkyňa polície Jana Ligdayová.

Na ukradnutom aute nabúral do budovy polície. Zdroj FOTO: Polícia SR

36-ročný majiteľ vozidla odbehol iba do obchodu a nikdy by mu nenapadlo, že u nich v meste tak ľahko príde o auto

“Poškodené bolo nielen samotné vozidlo, ale aj budova polície, konkrétne vstupné dvere a dvere vedúce do vestibulu. Vodič bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom, opakovanej dychovej skúške sa vodič už odmietol podrobiť,” dodala hovorkyňa.

Dôchodca bol na mieste zadržaný a prevezený do cely policajného zaistenia.