Kariéru vo finančníctve hodila za hlavu a založila Láskyplné terapie. Andrea pomáha ľuďom „poupratovať“ si myseľ

Andrea je vyštudovaná ekonómka. Foto: Archív AM Andrea je vyštudovaná ekonómka. Foto: Archív AM

Je vyštudovaná ekonómka, pracovala v banke či na marketingu v najväčšej poisťovni na trhu. Dnes sa však venuje úplne inej oblasti. Pôsobí ako certifikovaný praktik a facilitátor. Láskyplné terapie Andrey Molnárovej pohladia vaše telo i dušu.

Andrea, už dva roky pracujete s terapiou, ako ste sa k nej dostali?   

Áno, už vyše dvoch rokov sa venujem terapii dotykom – Access Bars®. Dostala som sa k tomu tak, že moja priateľka mi poslala krátke video o tejto technike so slovami, že to by mohlo byť niečo pre mňa. A odhadla to na 100 %, pretože ma to okamžite oslovilo a ja som vedela, že na toto som čakala. A začala som hľadať, kde sa to môžem naučiť. Predtým som pracovala dlhé roky vo svete korporátu, som vyštudovaná ekonómka a tradičná práca v banke a na marketingu v najväčšej poisťovni na trhu mala pre mňa význam len do určitého momentu.

Muselo byť náročné osvojiť si techniku tejto terapie…   

Na moje prekvapenie osvojenie si tejto techniky bolo z môjho pohľadu, dovolím si povedať, jednoduché. Máte presne zadefinovaných 32 bodov na hlave, ktoré jemným dotykom spúšťate. Dá sa to „naučiť“ za jeden deň, potom už stačí len trénovať. Tak ma to začalo fascinovať, že postupne som sa vypracovala aj na facilitátora, čo znamená, že túto techniku aj vyučujem a môžete prísť ku mne na kurz.

Nazvali ste vaše terapie Láskyplné terapie. Prečo?

Hľadala som vhodný názov, takú strechu, pod ktorú by som dala všetky moje činnosti. A keďže dotyk je láskavý pre telo a slovo láska má najvyššiu vibráciu, ktorou môžeme prispievať, tak sa zrodil tento názov. Láskyplné terapie zahŕňajú terapiu dotykom, terapiu poznaním a terapiu krásou.

Barsy sú body na hlave, v ktorých sú uskladnené naše pocity, emócie, presvedčenia, myšlienky, úvahy a postoje. Foto: Archív AM

V čom táto terapia vlastne spočíva?

Barsy sú body na hlave, ktorých je 32. V nich sú uskladnené naše pocity, emócie, presvedčenia, myšlienky, úvahy a postoje, ktoré sme si zozbierali počas nášho života od našich najbližších. Od rodiny, priateľov, učiteľov, či partnerov, ktoré boli pre nás v určitých etapách nášho života dôležité. Keď spustíme proces barsov, ako keby sme na počítači zatlačili klávesnicu delete – vymazať. Barsy dokážu umožniť zmeny vo všetkých oblastiach nášho života. Keď sme ochotní fungovať uvedomelejšie, začíname otvárať dvere všemožnému liečeniu.

Vy sama tvrdíte, že váš život sa vďaka používaniu tejto terapie zmenil o 180 stupňov, v čom?

Jednoznačný prínosom bolo pre mňa spomalenie celkovo v živote a navrátenie sa do svojej pôvodnej energie. Predtým som fungovala veľmi v mužskej energii, vo výkone a výsledkoch. Ďalej to bolo naozaj vymazanie všetkých nefunkčných programov a presvedčení z môjho života, vytvorenie väčšieho priestoru v tele na nové voľby a viac prijímania. Život sa stal jednoduchším, začala som tvoriť každý jeden okamih svojho života, viac som sa napojila na svoju intuíciu a objavila svoje dary a talenty. Táto metóda ma každým dňom viac a viac fascinuje, preto sa zúčastňujem stále pokročilejších kurzov, aby som mohla klientom prinášať ešte viac techník a liečivých telesných procesov, ktorých sú okrem barsov ďalšie stovky. Tieto techniky sú veľmi jednoduché, ale extrémne účinné.

Ako prebieha táto terapia? 

Spúšťa sa v ľahu a užívate si jemný dotyk na hlave. Vy v kľude odpočívate, prijímate a vo vašej vedomej aj podvedomej mysli prebieha generálne upratovanie. Môže sa stať, že v priebehu terapie zaspíte, čo nijak proces nenarúša, skôr naopak. Často sa stáva, že bezprostredne po skončení sedenia prichádzajú inšpirácie, AHA momenty, naraz sa vám rozsvieti a vy viete…

Andrea sa už vyše dvoch rokov venuje terapii dotykom. Foto: Archív AM

V čom nám táto terapia môže pomôcť a pre koho je určená?

Terapia je určená a vhodné pre každého, kto má preplnenú hlavu myšlienkami, nevie sa pohnúť z miesta v živote, nevie nájsť riešenie. Vhodná pre všetky vekové kategórie, počnúc deťmi, cez tínedžerov, tehotné ženy, mužov, dôchodcov. Je to láskavá terapia, ktorá umožňuje a dovoľuje nášmu telu prijímať, bez akýchkoľvek súdov, hodnotení. Veľmi je vhodná pre ľudí, ktorí trpia úzkosťami, depresiami, nespavosťou, bolesťami, rôznymi post traumatickými stresovými poruchami. Je veľkým prínosom v tejto dobe, lebo odstraňuje z podvedomia emócie ako strach, vina, hnev, obavy z budúcnosti. Veľký prínos má, ak idete na rôzne skúšky, štátnice, pojednávania, čakajú vás dlhé lety, pretože uvoľní myseľ a dodáva viac istoty a viac si začnete veriť. Pomáha pri celkovej harmonizácii osobnosti, v oblasti zlepšenia medziľudských vzťahov, dokáže vypnúť autopilota, vnútorného kritika, odbúrava únavu, psychické vyčerpanie, pomáha nájsť stratený zmysel života, prispieva k lepšiemu fungovania mozgu a rýchlejšiemu uzdravovaniu.