Prigožin potvrdil úspechy Ukrajiny, okupované územia získava naspäť. Šéf žoldnierov obvinil ruské vedenie z lží

Vojna na Ukrajine. Zdroj FOTO: FB dnesnaukrajine.cz

Vo svojom najnovšom videu na Telegrame obvinil šéf Vagnerovcov ruské vojenské velenie, že zatajuje skutočný stav vývoja bojov na Ukrajine. Správy o stave armády a stratách vraj zatajujú aj Vladimírovi Putinovi.

Prigožin v nahrávke priznáva, že boli stratené veľké časti v prospech nepriateľa a dodáva, že ukrajinské sily ovládajú nielen dedinu Pjatychatky pri meste Tokmak, ale aj Urožajne pri Velykej Novosilke, ktorá je vzdialená o desiatky kilometrov ďalej. Šéf žoldnierov Prigožin priznáva, že ďalší ukrajinský postup môže zvrátiť doterajšie úspechy ruský vojenských síl na Ukrajine.

Ukrajinci podľa neho postupujú smerom k Azovskému moru, aktuálne majú smerovať k rieke Moločna v Záporožskej oblasti. „Ak nepriateľ dosiahne ústie Moločny, tak sa väčšina území, ktoré boli ovládnuté v priebehu špeciálnej vojenskej operácie, nepriateľovi vráti,“ dodal šéf Vagnerovcov. O ich úspechoch však ruskí blogeri neinformujú, dôvodom podľa Prigožina je, že sa teito informácie od ruského vedenia utajujú. „Rusko sa jedného dňa zobudí a uvedomí si, že Krym už prešiel pod Ukrajincov,“ dodal J. Prigožin, ktorý dodal, že ruskí vojaci nemajú dostatok zdraní ani munície, aby vedeli ukrajinský postup odraziť. V jednotkách má podľa neho chýbať až 60 percent vojakov.

Šéf skupiny Wagner J. Prigožin. Zdroj FOTO: FB Y. Prigozhin

Prigožin je známy svojou ostrou kritikou voči ruskému ministrovi obrany Sergojovi Šojguovi. Toho vo svojom videu obvinil, že spolu s náčelníkom generálneho štábu zámerne klamú V. Putinovi ohľadom skutočného stavu vojenskej operácie na Ukrajine. Mali mu napríklad zatajiť aj správy o tisícke zničených tankov a pancierových vozidiel v bojoch o Bachmut. „Klamstvo musí byť obrovské, aby sa mu dalo uveriť,“ povedal Prigožin.