O prácu príde spolu až 350 ľudí. Ďalšia spoločnosť ohlásila na úrade práce hromadné prepúšťanie

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

“Spoločnosť prijala rozhodnutie ukončiť svoje podnikateľské aktivity v oblasti výroby a predaja produktov pre nemocničnú starostlivosť. Jedným z dôsledkov tohto rozhodnutia je skutočnosť, že v závode v Michalovciach príde k redukcii počtu zamestnancov o 35 percent,” reaguje spoločnosť.

Svetový výrboca zdravotníckych produktov – výrobný závod Convatecu – prepustí spolu až 347 zamestnancov. Hromadné prepúšťanie nahlásila firma na úrade práce ešte v auguste, k rozhodnutiu však dospela už v máji.

Zdroj FOTO: red

Spoločnosť od mája komunikuje so všetkými partnermi – od predstaviteľov štátnej správy cez odbory až po obchodných partnerov.

Naším hlavným cieľom je poskytnúť podporu pre zamestnancov, ktorí budú ovplyvnení týmto rozhodnutím. Zdôrazňujeme, že toto rozhodnutie nemení dôležitosť závodu pre našu spoločnosť,” dodáva firma.

Zdroj FOTO: red

V Michalovciach pôsobí táto spoločnosť už 15 rokov. Celkovo zamestnáva viac ako 8 500 ľudí vo viac ako stovke krajín. V 11 závodoch v ôsmich krajinách: USA, Dánsko, Spojené kráľovstvo, Mexiko, Malajzia, Bielorusko, Slovensko a Dominikánska republika sa výroba zameriava predovšetkým na infúzne zariadenia či liečbu rán.

Pobočka v Michalovciach prepúšťala aj počas hospodárskej krízy v roku 2009. Vtedy o prácu prišlo zhruba 200 ľudí.

V dobe vysokej inflácie si ale ľudia budú v okrese na východe krajiny hľadať zamestnanie veľmi ťažko. „Na konci júla evidovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v okrese Michalovce mieru evidovanej nezamestnanosti na úrovni 11,42 percenta,” informuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Počet voľných pracovných miest ku koncu júla v okrese Michalovce dosiahol hodnotu 719. Najviac voľných miest bolo v kategórii Operátori a montéri strojov a zariadení (464), Kvalifikovaní pracovníci a remeselníci (83), Pracovníci v službách a obchode (66), Špecialisti (33) a Technici a odborní pracovníci (21).