Nikdy som nikomu nič nezávidela, vraví exmoderátorka Zuzana Belohorcová, ktorá práve prerába dom na Tenerife

Zuzana Belohorcová vymenila život na Miami za pokojnejšie prostredie na Tenerife. FOTO: Archív ZB

Život niekedy nejde úplne podľa našich predstáv, ale ak sa usmejete, zistíte, že život stále stojí za to. Vie to aj bývala moderátorka Zuzana Belohorcová, ktorej nikdy nechýba úsmev na tvári. V otvorenom rozhovore nám prezradila viac nielen o svojom živote na slnečnom Tenerife, ale aj jej recept na dobre fungujúce vzťahy.    

Zuzka, vyzeráte skvelo, ako sa máte?

Ďakujem za kompliment, mám sa fajn. Ja som bola vždy veľmi pozitívny človiečik. Riadim sa tým, že život si treba užívať a nie ho prežívať. Vždy som toho názoru, že každý problém je riešiteľný. Preto tá energia, preto tá pozitivita, samozrejme, aj ja mám dni, kedy mi nie je najlepšie, ale nedávam to navonok. Nie preto, že by som s niečím vo svojom vnútri bojovala, ale vždy som mala nadhľad. Som zástanca pravidla, že sa treba usmievať a nie mračiť.    

Len nedávno ste oslávili narodeniny. A teda vyzeráte lepšie ako niektoré dvadsiatničky. Ako sa Vám darí udržiavať sa v tak dobrej kondícii?  

Áno, pred nedávnom som oslávila 46. narodeniny. Mám pocit, že po štyridsiatke to už človek ani neráta. Vždy sa pýtam môjho muža: „Koľko to vlastne máme rokov?“ Môj manžel je o pár mesiacov starší a vždy si z toho robíme srandu (smiech). Vek nie je dôležitý, dôležité je, ako sa cítime. Akí sme vo svojom vnútri a či sme fit. Naozaj sa treba udržiavať, práve to som sa naučila a zažila na Miami, keď som chodila do fitka a bola som tam skoro najmladšia. Naozaj ma nesmierne motivovalo, keď vedľa mňa cvičila pani, ktorá mohla mať aj sedemdesiat rokov. To bol pre mňa nesmierny náboj a povedala som si, že aj ja chcem byť v takom veku v takej perfektnej kondícii a budem pre to robiť všetko. Chcem sa hýbať a chcem na sebe pracovať. Tu je nesmierne dôležitý aj náš postoj. Ako sa pozeráme na svet, ak sa budeme trápiť, ak sa budeme mračiť a budeme k sebe navzájom zlí, všetko sa nám odrazí či na tvári, či na našej duši.           

Zuzana len nedávno oslávila 46. narodeniny a stále sa udržiava vo forme. Foto: Archív ZB

Bývate na ostrove Tenerife, kde ste sa presťahovali z Miami. Prečo práve tento ostrov? Ako ste sa zabývali?

Z Miami sme sa sťahovali pred rokom a pol. Presťahovali sme sa do Marbelle, kde nám to až tak nevyhovovalo, potrebovali sme sa presunúť na miesto, kde je podobná klíma, čo sa nám aj podarilo. V tej časti ostrova, kde bývame my, veľmi málo prší, možno trikrát do roka. Čo je pre nás obrovská výhoda. Je tu 14 klimatických pásiem a záleží od toho, v ktorej časti bývate. Napríklad na severe v zime prší skoro každý deň, pocitová teplota je aj o 5 stupňov nižšia ako v južnej časti. Na juhu, kde bývame my, máme jar a leto celoročne. To bolo pre nás to super miesto po Miami, pretože práve tam sme strávili dvanásť rokov krásneho života. Nedám na Miami dopustiť, pretože je to proste moja srdcovka. Už dávnejšie sme plánovali sťahovanie aj kvôli bezpečnosti a prostrediu, kde budú naše deti vyrastať, pretože Miami asi nie je ideálna destinácia, ale sme radi, že sme našli takúto pokojnejšiu, kde sa nemusíme báť o naše deti. Deti sú tu celoročne vonku, venujú sa športom, ktoré majú radi, to je pre nás najdôležitejšie. Deti sa dokonca učia ďalší jazyk, okrem angličtiny a španielčiny majú ešte aj nemčinu. To sú pre nás veľké plusy.                      

Viem, že ste dlho hľadali Váš vysnívaný domov. Len nedávno ste sa stali majiteľmi a podarilo sa Vám kúpiť dom, o ktorý ste mali už dlhšie záujem. Kde bol problém? Ako sa Vám v ňom býva, stihli ste ho už zariadiť?  

Áno, je pravda, že sme si kúpili svoj vysnívaný dom. Vždy sme túžili mať rodinný dom na South Beach, čo sa nám vlastne aj splnilo. Ten sme vlastne pred týždňom predali, tým sme urobili takú bodku za životom na Miami. No vždy sa tam radi budeme vracať ako turisti, pretože, ako som už povedala, Miami bude navždy mojou srdcovkou. Tu na Tenerife sme si našli naše hniezdočko a sme zaň veľmi vďační. Dlho sme sa o tento dom snažili, pretože bol taký problémový. Bývalí majitelia viedli dlhé roky súdny spor a mali veľké nedoplatky za dane. Keby ten dom nepredali, tak by im ho asi vzali, tým pádom sme my kúpili nehnuteľnosť naozaj výhodne. Splnili sme si svoj sen naozaj so všetkým, čo k tomu patrí. S nádherným výhľadom na celé pobrežie. Pre nás momentálne nastáva fáza rekonštrukcie. Zatiaľ sme domček premaľovali len z vonku na bielo a chystáme sa prerábať bazén, saunu, budovať nové garáže a prerábať sa bude aj vo vnútri. Samozrejme, je tu ešte veľa roboty, ale postupne si chceme všetko zveľaďovať. Je to naozaj dom, ktorý v sebe skrýva obrovskú charizmu a každý. kto k nám príde na návštevu, otvorí dvere a nevie sa vynadívať na výhľad, ktorý je tu naozaj čarovný.                 

Spolu s manželom ste rozbehli na tomto ostrove podnikanie, realitnú kanceláriu Tenerife Real, kde poskytujete, sprostredkovávate nehnuteľnosti na ostrove Tenerife. Podnikali ste však aj predtým. Predsa len, ste v inom štáte, bolo rozbiehanie podnikania náročné? Sú tam nejaké rozdiely?

Áno, spolu s manželom sme otvorili realitnú kanceláriu Tenerife Real. S realitami sme pracovali aj na Miami, tu je iný trh, iné prostredie. Podobne ako na Miami aj tu boli začiatky náročné, mali sme však obrovské šťastie, že sme natrafili na úžasnú ženu Dianku, ktorá je pôvodom Slovenka a ktorá tu žije už niekoľko rokov. Pozná toto prostredie a vďaka svojej predošlej práci má aj mnoho kontaktov. Čo je však veľmi dôležité v takomto prostredí, teda konkrétne v Španielsku, je začať rozbiehať biznis s niekým, kto pozná túto oblasť a ovláda jazyk s dokonalým prízvukom, pretože akonáhle dáte na sebe vedieť, že neovládate jazyk tak, ako máte, potom môže nastať problém. Tým, že máme takéhoto človeka, podnikanie je oveľa jednoduchšie a človek tak nejak môže predísť problémom, ktoré by inak mohli nastať. Takto sme o krok vpred a sme veľmi radi, že sa to tu tak skvelo rozbehlo. Musím povedať, že nám trochu napomáha aj situácia, ktorá je teraz vo svete, pretože čoraz viac Čecho – Slovákov, si chce nájsť také to svoje útočisko na tomto ostrove. Sme radi, že aj v dobe Covidu sme boli práve tu, pretože sme v podstate viedli taký ten slobodný život. Je síce pravda, že v začiatkoch pandémie malo Španielsko jeden z najtvrdších lockdownov na svete, ale neskôr sa všetko nastavilo úplne inak ako u nás. Tu sú nastavené pravidlá kontinuálne a nemajú tu také tie vlny ako u nás na Slovensku, že sa niečo otvorí a za chvíľu zase zatvorí. Dodržujú sa tu veľmi prísne pravidlá, ktoré sú nastavené tak, že sú aj udržateľné.                      

Bývala moderátorka si život užíva plnými dúškami. Foto: Archív ZB

Ako máte s manželom v realitách podelené úlohy?  

Úlohy máme podelené veľmi jasne. Ja v podstate robím PR manažérku, ale tým, že môj manžel je veľmi aktívny, v tomto za mnou tiež nezaostáva. V tomto sú sociálne siete naozaj skvelé, pretože môžete dostať medzi ľudí informácie veľmi rýchlo, čo je super. Dianka má na starosti kontakty a môj manžel to už vie všetko manažovať. Práca s ľuďmi ho naozaj veľmi baví, vždy vedel skvelo komunikovať. Kedysi býval taká horúca hlava a hneď vybuchol, ale práve biznis ho naučil trpezlivosti a zdržanlivosti, ako sa hovorí – učíme sa celý život a toto je pre neho veľmi dobrá škola. Baví ho to, je v tejto práci naozaj veľmi dobrý, to je na tom najdôležitejšie.

Ako vyzerá Vás bežný deň?

Ráno vstávam okolo siedmej, chystám deťom raňajky aj desiatu. Odprevadíme deti do školy, buď spolu, alebo ide len manžel. Ja si potom zvyknem zacvičiť, chodím pravidelne každý jeden deň. Cvičím kruhové cvičenia alebo body pump. Cvičím však aj pod dohľadom môjho trénera Maura. Neskôr idem pozrieť do našej realitnej kancelárie. Vždy sa snažím niečo dobré upiecť a prinesiem to našim zamestnancom, pretože ich tam máme naozaj veľa. Tam vždy nasajem takú tú správnu atmosféru. Samozrejme, moja práca spočíva aj okolo domácnosti, taká tá bežná klasika okolo rodiny. Máme aj štyri mačiatka, dve sme si priniesli z Miami a dve sme si adoptovali na ostrove. Pomedzi to majú deti rôzne krúžky. Nevinko sa učí po španielsky a raz do týždňa trénuje s mojim trénerom Maurom MMA zápasy, aby mal nejaký pohyb.    

Salminka surfuje a chodí na hip-hop do Street Skills k jednému známemu ruskému hip-hoperovi a som veľmi rada, že je súčasťou tejto tanečnej skupiny, pretože v Amerike som už mala pre ňu dohodnutú tanečnú skupinu, ktorá tancovala s J-Lo, no prišla korona a všetky naše plány sa zmarili. My sme sa potom presídlili späť do Európy a som rada, že som tu na Tenerife našla skvelého tanečníka, ktorý sa deťom naozaj venuje. Dimitrie je úžasný tanečník a hlavne dáva dievčatám ten správny náboj. Som nesmierne vďačná, že moja dcéra je súčasťou takej partie skvelých dievčat. Do budúcnosti by som ešte chcela, aby sa deti venovali tenisu a golfu, tak uvidíme, ako sa nám to podarí.                        

Zuzi, na sociálnych sieťach často z Tenerife vysielate a vždy autenticky poodhalíte kúsok zo svojho súkromia aj Vašim sledovateľom. Keď Vás vidím, niekedy mám pocit, že žijete v takej pozitívnej bubline…

(Smiech) Tak to je naozaj pekne povedané. Často sa ma ľudia pýtajú, či som naozaj vždy tak pozitívne naladená, alebo to iba hrám. Určite to nehrám, to mi môžete veriť. Spomínam si na časy, keď som pracovala ešte v Markíze, vždy ma tam volali slniečko. Vždy som sa snažila byť pozitívne naladená, samozrejme, aj ja sa viem niekedy rozčúliť, ale myslím si, že všetko je riešiteľné, preto si z ničoho ťažkú hlavu nerobím. Keď som predtým pôsobila v televízii, nikdy som netlačila na pílu, vždy som všetkému nechávala voľný priebeh a možno aj preto sa človeku darí. Vždy som sa ocitla v správnom čase na správnom mieste. To, čo má prísť, príde.          

Rodina je pre Zuzanu vždy na prvom mieste. Foto: Archív ZB

Nedávno ste zažili obavy nielen o svojho otca, ale i manželovu maminu, čo stalo?

Máte pravdu, pretože to zdravie je naozaj najdôležitejšie, obzvlášť ak sa to týka mojej rodiny. Tatino mal žlčníkový záchvat, musel podstúpiť operáciu. Mamina mala zase šedý zákal, takže podstúpila dokonca dve operácie, no a Vlastíkova mamina mala zase problémy spojené s cukrovkou, pretože je naozaj ťažká cukrovkárka. To sú také životné situácie, ktoré keď si prežijeme, sme radi, že to nakoniec všetko dobre dopadlo. Bolo to naozaj náročné obdobie, ale život prináša aj takéto chvíle a ja sa teším, keď sa naši rodičia zotavia a zase prídu sem a strávia s nami opäť nejaký ten čas. Dvanásť rokov totiž trávili zimu v teple, no tento rok neboli s nami tu, takže to si ešte určite vynahradíme.          

Zuzka, vy ste typ človeka, ktorý sa za každých okolností usmieva. Ako to robíte?

Treba sa tešiť z maličkostí, treba si vážiť to, čo máme, pretože v podstate vždy, keď prídu náročné momenty v živote, vtedy si človek uvedomí, čo je dôležité. Pre mňa vždy bola rodina na prvom mieste a inak tomu nie je ani teraz. Hlavne sa treba usmievať, treba byť prajný, treba dopriať druhým. Ja sa vždy nesmierne teším z úspechu niekoho šikovného, nikdy som nikomu nič nezávidela, práve naopak, mám radosť, keď je niekto spokojný. Ako sa to hovorí? Praj a bude ti dopriate. To je také to moje základné životné krédo.          

Na ostrove Tenerife si manželia kúpili svoj vysnívaný dom. Foto: Archív ZB

V dnešnej dobe sa veľa párov rozchádza i rozvádza. Aký je Váš recept na dobre fungujúce vzťahy?   

Samozrejme, všade je niečo a nikde to nie je dokonalé. Ten, kto tvrdí, že má dokonalý vzťah, ten určite klame, pretože vo fungujúcom vzťahu, kde sú zainteresovaní obaja, sa jednoducho stane, že je vo vzťahu obdobie, ktoré je zaliate slnkom a inokedy sa zase objaví nejaký ten mráčik. Je to úplne normálne. Samozrejme, zase je to iné, keď sú vo vzťahu deti, vtedy človek nesmie myslieť iba na seba a musí občas prižmúriť očkom. Všetko je to o kompromise, o komunikácii medzi partnermi, pretože iskra a zamilovanosť po čase vyprchajú a dôležité je, aby si partneri mali stále čo povedať. Je dôležité, aby partneri vedeli fungovať ako kamaráti, rodičia, milenci. Aj my sme mali náročné obdobia, ale spolu sme vždy všetko zvládli. Vždy sme spolu tvorili, dopĺňali sa, robili biznis a navzájom sa podporovali. Som nesmierne vďačná, že máme fungujúcu a zdravú rodinu, že máme jeden druhého.