Michal pomáha ľuďom získať vysnívaného partnera. Ženám radí, ako objaviť vlastnú hodnotu a nevziať nič pod svoju cenu

Michal je autorom knihy Žena snov. Foto: Archív MK Michal je autorom knihy Žena snov. Foto: Archív MK

Pomáha nielen ženám nájsť, získať a udržať si svojho vysnívaného partnera. So ženami otvorene a rád preberá rôzne témy, o ktorých sa bežne nehovorí. O jeho tituloch, ale aj prístupe k ženám sme sa v otvorenom rozhovore porozprávali s autorom Michalom Kopeckým.   

Michal, tvrdíte, že vašou misiou je pomôcť tisíckam mužov a žien, čo vás k tomu viedlo? 

Mojou misiou je pomôcť tisíckam mužov a žien získať ich vysnívaného partnera, s ktorým budú šťastní vo vzťahu a u desiatok sa mi to už podarilo (o ktorých viem). Sám som mal kedysi problém so ženami, bol som platonicky zaľúbený do mojej najlepšej kamarátky, ženy ma vnímali iba ako kamaráta, bútľavú vŕbu a vždy si vybrali niekoho iného. Začal som sa však sústrediť na seba, zvýšil som svoju hodnotu po všetkých stránkach a na svojej ceste sebaspoznávaním a spoznávaním žien som prišiel na stovky spôsobov, ako svoju vysnívanú partnerku nezískať a na niekoľko spôsobov, ako ju získať, čo mne osobne pomohlo k získaniu mojej vysnívanej partnerky a dnes sa o svoje skúsenosti a poznatky delím aj s ostatnými.

Ste autorom mnohých titulov, no medzi ženami rezonuje práve kniha – Žena snov. Táto kniha má byť návodom, ako sa stať pre svojho vysnívaného partnera neodolateľnou, chápem to správne?  

Podľa môjho názoru každá žena vie byť neodolateľná pre svojho vysnívaného partnera a máte to prirodzene v sebe. Ale tam “vonku”, či už sú to rôzne magazíny, sociálne siete, rodičia, kamošky či chlapi, je toľko mätúcich informácií, že máte chaos v tom, čo my muži naozaj chceme, čo sa nám na ženách páči a čo nie. A ja som sa rozhodol to z pohľadu chlapa povedať priamo a narovinu.

Prečo práve táto téma?

Vzťahy mi boli odjakživa blízke, rád som sa v tejto téme vŕtal, hlbšie ju študoval a sám na sebe testoval. Či už sú to vzťahy partnerské, obchodné či rodinné. A práve vzťahy sú podľa mňa to, čo formuje našu spoločnosť.

Aj Silvia Kucherenko si prečítala Michalovu knihu Žena snov. Foto: Archív MK

Prezraďte, keď ste písali knihu, vychádzali ste zo svojich životných skúseností – z pohľadu muža, alebo ste napríklad zachytávali príbehy a stretávali sa so ženami, ktorým vzťahy vždy stroskotávali?

Keď som písal knihu Žena snov, čerpal som z troch rovín. Prvá rovina boli moje osobné skúsenosti so ženami, kedy som sa za tri roky stretol s vyše 150 ženami a viem tak zdieľať, čo sa mne osobne páčilo a čo nie z pohľadu chlapa. Druhá rovina bola moja takmer 10-ročná práca s chlapmi, kde som počul stovky a stovky príbehov ohľadom žien, s ktorými sa na mňa obracali a chceli môj názor či pomoc, takže viem presne, čo aj ostatní muži riešia, čo ich na ženách priťahuje a čo naopak odrádza. No a tretia rovina boli práve ženy, s ktorými som priebeh písania knihy zdieľal a ony mi dávali cennú spätnú väzbu, ako to vnímajú ony a delili sa so mnou o svoje skúsenosti a príbehy, ktoré som zakomponoval do každej kapitoly, aby kniha získala element, s ktorým sa vie každá žena stotožniť.

Je zaujímavé, že práve pomerne mladý muž disponuje tvrdeniami alebo radami o tom, ako si udržať  svojho vysnívaného partnera…

Je to určite zaujímavé a je toho ešte toľko, čo neviem a časom objavím. Najmä moja žena je v tomto môj najväčší učiteľ, občas aj ja spravím nejaký prešľap (smiech). Ale jedno je isté. Čo si sám zažijem, naučím sa, alebo so mnou moji chlapi či ženy pozdieľajú, určite posuniem ďalej.

Máte pocit, že Vaša kniha je určená pre každú ženu či vekovú kategóriu? Predsa len, každá z nás je úplne iná…

Dovolím si povedať názor dvoch Žien snov z nášho Klubu Žien snov, ktoré mi napísali. “Je jedno, či pre mladé, alebo staršie. Každý potrebujeme zažiť ten príjemný pocit, keď sa v našom živote objaví ten pravý muž. Niekto to zažije skôr, niekto neskôr,” napísala Monika. A Lucia: “Vraj je to len pre mladé ženy. Ja hovorím, že rozhodne nie, je to pre všetky vekové kategórie! Pre slobodné, nezadané, zadané, vydaté či rozvedené. Jednoducho pre všetky. Pretože je tam toho veľa, čo si každá žena môže uvedomiť.”

Michal jednoducho vie, čo na ženy funguje. Foto: Archív MK

Tvrdíte, že vaša kniha nám ženám môže pomôcť. V čom napríklad? 

Ženy po prečítaní a aplikovaní knihy zdieľali rôzne skúsenosti a výsledky. Niektoré konečne nabrali silu a odvahu opustiť partnera, s ktorým to nemalo už dlhšie zmysel. Iné získali vyššie sebavedomie a začali sa mať rady. Ďalšie, ktoré boli večne nešťastné a skákali zo vzťahu do vzťahu, si začali užívať to, že sú nezadané a stali sa spokojnými a šťastnými aj bez chlapa. Mnohé, ktoré nevedeli, prečo chlapi od nich utekajú a strácajú o ne záujem, upravili pár vecí a teraz nevedia, ktorého chlapa si skôr vybrať. Ďalšie zas priťahovali samých neschopných chlapov, no dnes sa okolo nich točia viacerí vysokohodnotní chlapi. No a čo je cieľom – viaceré ženy si našli konečne svojho vysnívaného partnera.

Zaujalo ma tvrdenie, že po prečítaní vašej knihy už žena nikdy nestretne zúfalca, chudáka, klamára. Predsa len, hovorí sa, že keď sa žena zamiluje, má väčšinou ružové okuliare. Na to, aby muža vedela odhadnúť, by musela mať nielen nadhľad, ale aj životné skúsenosti, a to je dlhodobý proces, prinajmenšom je to veľmi ťažké, mýlim sa?   

Samotné prečítanie knihy nespraví v živote ženy žiadnu zmenu. Je potrebné začať aplikovať dané veci u seba a vo vzťahu k chlapom. Pomôže však uvedomiť si ženám ich hodnotu, vďaka čomu už nepôjdu pod svoju cenu. Prestanú tolerovať druhoradé správanie chlapov a neperspektívne vzťahy, vďaka čomu nevhodných chlapov ženy odfiltrujú už na začiatku a nebudú s nimi strácať čas. Pravdaže, dokonalý odhad žena získa až po životných skúsenostiach a je to dlhodobý proces. Môže sa však k tomu priblížiť tým, že uvidí tú hodnotu, spokojnú, šťastnú a neodolateľnú ženu v sebe.

Založili ste aj Klub Žien snov a musím povedať, že so ženami preberáte rôzne témy, ktoré sú často aj medzi ženami tabu a ženy vám naozaj dôverujú. Žiadajú vás o rady alebo sa vám zdôverujú, ako si poradiť napríklad v intímnom živote?    

Áno, preberám so ženami rôzne témy, o ktorých sa bežne nehovorí. Dokonca aj intímne veci. Mám “dar” získať si veľmi rýchlo dôveru žien a vedia mi odhaliť veci, ktoré dokonca ani svojim kamarátkam či partnerom nepovedia. Je to aj tým, že vidia, že danej téme rozumiem, podám im to z pohľadu muža, odhaľujem im naše mužské myslenie, dávam skutočne praktické rady a hovorím to všetko úprimne, priamo, narovinu a bez servítky, čo je veľmi ojedinelé. A pomôžem im s láskou a radosťou 🙂

Michalova manželka je jeho najväčší učiteľ. Foto: Archív MK

Keď so ženami preberáte takéto témy, nehanbíte sa? Alebo už ste si zvykli? 

Keď som pred 10 rokmi začínal pomáhať chlapom so ženami, tak som si nebol 100 % istý a hanbil som sa. Skrýval som sa niekoľko mesiacov za pseudonym a fotku jednej postavičky. Avšak keď som sa o týchto veciach začal osobne baviť s ľuďmi, tak som zistil, že oni s tým, čo robím, nemajú žiaden problém a jediný, kto ho mal, som bol ja. Odvtedy to už neriešim a beriem veci také, ako sú. Pre mňa už nie je nič tabu.

Kedy sa môžeme tešiť na váš ďalší autorský počin?     

Doteraz som napísal 1 knihu za rok, prvé tri pre chlapov a posledné dve pre ženy. Ďalšia kniha by mala výjsť až v budúcom roku, ale už teraz je všetko, čo budem v nej zdieľať, v Klube Žien snov. Takže naše členky budú mať vždy extra výhody oproti ostatným.