Pre silné dioptrie, veľké ústa a strojček na zuboch čelila posmeškom. Napriek tomu je jednou z najlepšie platených herečiek

Julia Robertsová. Zdroj FOTO: FB Juliar Roberts Fiona

Hollywoodskou hviezdou sa stala vďaka romantickej komédii Pretty Woman (1990). Julia Robertsová patrí medzi najlepšie platené herečky všetkých čias. A hoci pochádza z hereckej rodiny, od detstva túžila stať sa veterinárkou. Napokon predsa len zakotvila vo filmovom priemysle, no kým si vybojovala svoje stabilné miesto, nemala na ružiach ustlané.

Julia Fiona Robertsová sa narodila 28. októbra 1967, dnes oslavuje 55 rokov. Pochádza z umelecky založenej rodiny, obaja jej rodičia, otec Walter a matka Betty Lou, sú herci a boli aj divadelní pedagógovia, ktorí prevádzkovali súkromné ​​divadelné štúdio a divadelnú školu pre miestne deti. Škola však nebola pre nich príliš zárobková, preto ju museli neustále podporovať rôzni miestni sponzori. K nim patril napríklad aj známy atlantský pastor Martin Luther King, ktorého deti boli žiakmi divadelnej školy Robertsovcov.  

Julia sa narodila ako tretie (brat Eric a sestra Lisa) a posledné dieťa Robertsovcov, niektoré zdroje uvádzajú, že pobyt v pôrodnici Juliinej mame zaplatila práve manželka Martina Luthera Kinga. Manželstvo Robertsovcov však nebolo vôbec šťastné, začiatkom 70. rokov sa napokon rozviedli. Kým dcéry zostali žiť s mamou, vtedy už 16-ročný Eric odišiel s otcom, ktorý však zakrátko zomrel na rakovinu. S mamou však Julia ani Lisa nezažili šťastné detstvo, ani druhé manželstvo sa jej totiž nevydarilo.

Zdroj FOTO: FB Julia Roberts Fiona

Julia to nemala ľahké ani medzi rovesníkmi. Bola privysoká a kvôli silným okuliarom, veľkým ústam, v ktorých navyše skrývala strojček na zuby, často v škole narážala na posmešky. Postupne však začala svoj vzhľad pretvárať, okuliare vymenila za šošovky a nezvyčajne veľké ústa začala vyzdvihovať ako svoju prednosť.

Po skončení strednej školy sa vybrala za svojimi staršími súrodencami do New Yorku, kde so sestrou Lisou absolvovali súkromné herecké kurzy. Onedlho podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou, čo jej umožnilo v ťažkých časoch aspoň aké-také prežívanie. Svoju prvú rolu stvárnila vo filme Firehouse. Vďaka svojmu bratovi, ktorý bol v tej dobe už známym hercom, získala väčšiu rolu vo filme Červené ako krv. Prvý veľký herecký debut prišiel s filmom Mystic Pizza. V roku 1989 získala Zlatý glóbus a prvú nomináciu na Oscara za film Oceľové magnólie. Tesne pred nakrúcaním tohto filmu prekonala veľmi vážnu meningitídu a bola niekoľko mesiacov hospitalizovaná v nemocnici.

Medzi jej najznámejší film patrí bezpochyby Pretty Woman, kde si zahrala hlavnú úlohu po boku Richarda Gerea. Tento legendárny film ju definitívne zaradil medzi americké herecké superhviezdy, získala zaň druhý Zlatý glóbus a bola aj nominovaná na Oscara. No po premiére o nej informovali médiá každý deň, zrazu nemohla opustiť svoj dom bez toho, aby ju na každom kroku nesprevádzala ochranka. Táto doba bola pre ňu trpkou skúškou, začala veľmi chudnúť a hovorilo sa, že je možno závislá na drogách, čo sa však napokon nepotvrdilo.

Zdroj FOTO: FB Julia Roberts Fiona

Vytúženého Oscara jej priniesol v roku 2001 film Erin Brockovichová (získala zaň aj tretí Zlatý glóbus) a zároveň jej film vyniesol aj postavenie najlepšie platenej herečky v Hollywoode.

V osobnom živote Julia vystriedala celý rad partnerov, medzi jej vážne známosti patril napríklad Liam Neeson, Matthew Perry či Kiefer Sutherland, s ktorým plánovanú svadbu zrušila tesne pred jej uskutočnením. V polovici 90. rokov bola asi rok a pol vydatá za speváka Lylea Lovetta. Druhýkrát sa vydala v roku 2002 za kameramana Daniela Modera, s ktorým majú tri deti a spolu striedavo žijú na ranči v Novom Mexiku alebo vo vile v Malibu.