Komentár Petra Nôtu: Prečo si vraždu Petra Bučka nikto z krikľúňov nevšimol?

Inevstigatívny novinár Peter Nôta. FOTO Archív PN

Námestie a Facebook sa politici snažia ovládnuť cez slovník propagandy a hulvátstva. No vraždu generálmajora Petra Bučka si akosi nikto z krikľúňov nevšimol.

Ak ste si zbežne pozreli videá z nedávneho protestu organizovaného stranou Smer a ich satelitmi, zistili ste, že pár politických zúfalcov, držiacich gýčovú bielu igelitovú holubicu, sa nám cez pojmy „americká agentka, americký agent, tajtrlík, vlastizradca, Americkú armádu tu nechceme“ snaží vrátiť propagandu 50 rokov.

Nitriansky „otec“ pozvážal zo Slovenska to najlepšie, čo na Facebooku máme a poďho do revolúcie. Ľuboš tradične blúznil a vykrikoval svoje bludy o boľševickej revolúcii. Len sfanatizovanému davu akosi zabudol povedať, že on obhajuje ideály „zločincov“. Obdivuje Marxa, ktorý ako všetci vieme, chcel v revolúcii zničiť Slovanské národy, ktoré sa nepridali na stranu revolúcie. Za všetko zlo sveta môže USA a zlá EÚ. Mimochodom tá EÚ, ktorá im 12 rokov posielala peniaze do slovenských bezodných eurofondov, z ktorých sa poodlievalo 40 percent … Musím však priznať, Ľuboš nesklamal a vypustil zo seba len to, čo sa od neho očakáva. Ale Robert sa tam motal ako prd v gatiach namorený alkoholom. Jediným šťastím bolo, že ho držal balónik a on sa mal o čo pridŕžať.

Konečne sa na pódium vrátil aj nestor slovenských politických komikov Andrej Danko a vypustil zo seba súvetie, ktoré nepochopí nikto ani o tisíc rokov. Ale to je skôr odkaz pre Jazykovedný ústav SAV. Mimochodom členom SAV je aj demagóg Blaha. Fico v návale „opojenia“ nezabudol pani prezidentke Z. Čaputovej odkázať, aby si kde-čo rozmyslela, lebo ak si dovolí niečo podpísať, tak on tu urobí veľkú revolúciu a zvrhne ako vládu, tak aj prezidentku.

Fico sa na teraz vzdáva sociálnych tém a snaží sa uchopiť opraty politického marketingu „nazi“ scény. Ale ani to ešte nie je všetko. Preberá dokonca predvolebnú agendu Igora Matoviča, ktorý chcel o všetkom rozhodovať vo všeľudovom hlasovaní. A tak už Fico rok ponúka predčasné voľby cez referendum. Momentálne tento nápad vylepšuje o možnosti opýtať sa voličov na viac
otázok.

Prvá referendová otázka má byť: Súhlasíte s tým, aby sme vypovedali zmluvu s USA? Len je
otázne ako môžeme vypovedať zmluvu, ktorá ešte nie je podpísaná… Druhá otázka sa má týkať predčasných volieb. Akosi ale sám Fico zabudol, že v minulosti odmietal predčasné voľby a tvrdil, že vláda má mandát od občanov a nie je možné, aby jeho vláda padla… Tretia otázka má byť o zdražovaní. Akosi ale zabudol povedať, že je inflácia a zdražovanie momentálne celosvetový problém, ktorý sa týka aj ich obdivovaného Ruska, Číny, Venezuely, Kuby a Vietnamu….

V tejto komediálnej revolúcii vedenej skrachovanými majiteľmi politických eseročiek sme zabudli na oveľa väčší problém. A to je (pravdepodobne) vražda generálmajora Petra Bučka.
Málo sa o tom píše, ale začínal ako socialistický rozviedčik. Legalizovaný bol v rokoch 1984 – 86 na Federálnom ministerstve zahraničných vecí. Nemusíte byť špecialistom na tajné služby, aby ste vedeli, že takáto pozícia bola ponúknutá len dobre prevereným a hlavne oddaným súdruhom. Takýto rozviedčik videl do biznisu, účtov, práce agentov, poznal mená a vedel niečo na kde-koho. S istotou vieme, že sa narodil 24.9.1954 v Nitre. Umrel za zvláštnych okolností…

Z jeho životopisu vyberiem to najdôležitejšie. Peter Bučka v apríli 1975 nastúpil na základnú vojenskú službu ku 14. prieskumnému práporu v Prešove. Po skončení základného výcviku bol vybraný na zaradenie do štruktúr Spravodajskej správy Generálneho štábu Československej ľudovej armády (GŠ ČSĽA). V rokoch 1976-1978 pôsobil vo funkcii veliteľa čaty a predsedu Socialistického zväzu mládeže 15. tankového pluku v Martine. V auguste 1978 začal študovať na Vysokej vojenskej politickej škole Vojenskej politickej akadémie Klementa Gottwalda v Bratislave. Zároveň v rokoch 1976 – 1981 diaľkovo študoval na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. Po skončení štúdia bol zaradený do priamej podriadenosti náčelníka Spravodajskej správy GŠ ČSĽA a absolvoval dvojročné postgraduálne vzdelávanie spravodajského zamerania v Prahe. V rokoch 1983 – 1986 pôsobil v rámci Federálneho ministerstva zahraničných vecí Československej socialistickej republiky, kde okrem iného plnil spravodajské úlohy pod krytím funkcie československého diplomata.

Od roku 1986 pracoval vo výkonných a riadiacich funkciách takzvanej zakrytej časti Spravodajskej správy. Po vzniku Slovenskej republiky pokračoval v služobnom pomere v novovzniknutej republike. V rokoch 1993 – 1995 pôsobil na Spravodajskej správe Generálneho štábu Armády Slovenskej republiky v Trenčíne. V roku 1995 bol ustanovený do funkcie riaditeľa odboru a od roku 1996 do funkcie zástupcu riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby Ministerstva obrany Slovenskej republiky v Bratislave.

V rokoch 1996 – 1997 absolvoval Vyšší akademický kurz Generálneho štábu Armády Slovenskej republiky vo Vojenskej akadémii v Liptovskom Mikuláši. Od novembra 1998 do 31.12.1999 bol vymenovaný za riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby. Prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster ho 1.9.1999 vymenoval do hodnosti generálmajora.

V utorok 25.1.2022 popoludní bolo nájdené náhodným okoloidúcim telo Petra Bučku. Jeho smrť vyšetruje ako úkladnú vraždu Národná kriminálna agentúra Slovenskej republiky.

A tak, kým v jeden deň sa skupina politických bláznov a dobrodruhov snaží ovládnuť ulicu, tak
skutočná ekonomická moc možno odstránila veľmi dôležitého svedka – spravodajského
dôstojníka, ktorý mal mať blízko k „nitrianskej skupinke“…