Komentár Petra Nôtu: Hrubosť nacistov a boľševikov prekročila zákonné medze

Inevstigatívny novinár Peter Nôta. FOTO Archív PN

Pred tromi dňami zbili v Martine výtvarníka Petra Kalmusa. Neprešlo ani pár dní a poslanec NR SR Suja (bývalá pravá ruka Mikuláša Černáka) sa pokúsil napadnúť štátneho tajomníka Smatanu.

Toto všetko sa stalo z jednoduchého dôvodu, zvykli sme si na hoaxy a klamstvá zo strany Petra Pellegriniho, Roberta Fica, Milana Uhríka, Kotlebu, Mazureka, Blahu. Všetci títo v jednom šíku klamú, štvú, šíria bludy o pandémii, spochybňujú európskych politikov ako Merkelová, vyzdvihujú až príliš často Putina, Kubu, Venezuelu, Čínu…
Dlhý čas sme razili teóriu, že ich treba ignorovať. Lenže to bola tá najväčšia chyba, pretože sme im dali čas vybudovať centrály HOAX médií, tzv. fake news, trolie farmy, ktoré používajú najčastejšie slová ako sú: parazit, neprispôsobiví, zlá Amerika, zlé NATO, zlá EU, utečenci a Merkelová, za všetko môže Radičová,
policajný štát, politickí väzni….

Áno, je to skôr na pousmiatie. Ale im sa reálne podarilo presvedčiť polovicu voličov, že tieto ich „bláboly“ sú pravdou. A tak v priebehu roka preobliekli lož, faloš a demagógiu na úroveň pravdy. Vďaka času, ktorý sme im veľkoryso dali, dnes preberajú OBČIANSKY TRIBUNÁL, ktorý verejne haní vedcov, lekárov, novinárov… Používajú pojmy ako fašisti, jedného dokonca nazvali pedofilom, a to bez toho, aby mali dôkaz! Zároveň šíria lož o tisíckach povraždených detí v Afrike, Ázii a tak ďalej. Ich tvrdenia nestoja na ničom. Nestoja ani na vode. Ich tvrdenia nemajú žiadny relevantný základ. Hlúposť tohto davu je vidieť už na prvý pohľad aj v ich zladení oblečenia a odkazov, ktoré hlásajú. V ruke ruská vlajka a na tričku NATO. Takýchto perál z ich strany vidieť dennodenne.

Často sa oháňajú ústavou a ľudskými právami, pritom ani len netušia, čo je v ústave napísané. Polícia sa už vyše roka prizerá na správanie blázna Fica, o ktorého zdravotnom stave ja osobne pochybujem. Jediným ospravedlnením v jeho prípade je to, že má strach z väzenia a všetky tlačovky zvoláva z dôvodu svojej právnej ochrany. Ale potom by vlastne priznal, že SMER – SD s.r.o. je zločinecká organizácia a ako taká by mala byť rozpustená spolu s dcérskou spoločnosťou HLAS – sociálna demokracia s.r.o.

Autor je investigatívny novinár.