Šijú oblečenie budúcnosti. Českí kamaráti vytvorili materiál, na ktorom nie je vidieť pot ani špinu

Na snímke zakladatelia CityZen. Zdroj: CityZen

Traja českí kamaráti z Chrudimi vymysleli unikátnu úpravu bavlny. Šijú tričká budúcnosti, na ktorých nie je vidieť pot. Nešpinia sa, znižujú zápach a sú veľmi pohodlné, informuje český portál iDNES.cz.

Poteniu sa človek neubráni, navyše je to úplne prirodzené a zdravé. Ale treba uznať, že s takýmto biologickým pochodom sa len sotva niekto pochváli v spoločnosti. Z toho dôvodu René Němeček, Martin Burkoň a Pavel Hrstka prišli s prevratným nápadom. Vynašli oblečenie, na ktorom nebude viditeľný pot a ešte k tomu odolá aj špine. Jedinečnú úpravu, ktorou prejde tričko, nie je voľným okom vidieť. Výroba si vyžaduje prémiovú 100 % bavlnu, preto sú tieto tričká tak prijemné a pohodlné na nosenie. Okrem toho, že sú priedušné, dobre sajú vlhkosť a rýchlo schnú.

Zákazníci si tento start-up CityZen® vo veľkom pochvaľujú a o svoje inovatívne trička sa neváhajú podeliť aj s ostatnými. Medzi najobľúbenejšie a predávanejšie patria pánske a dámske basic tričká a polokošele. Vďaka jednoduchému dizajnu je toto oblečenie všestranné a využiteľné vo voľnom čase, dokonca ho nájdete aj v elegantnom štýle.

Unikátní úprava bavlny
Materiál, ktorý si poradí s vlhkosťou. Zdroj: CityZen

Zákazníčka Soňa je so značkou veľmi spokojná: „Tričká aj polokošele splnili všetky naše očakávania. Manžel aj syn si ich veľmi pochvaľujú. Najmä kvôli tomu, že na nich nie sú vidieť stopy potu a veľmi rýchlo schnú. Nech sa vám darí, teším sa na ďalšie výrobky.“

Je vážne skvelé, navyše perfektne sedí aj väčším veľkostiam,“ tvrdí Dávid s Českých Budějovíc, ktorý najskôr neveril, že tričko splní to, čo CityZen® sľubuje

Vychytenou novinkou sú momentálne antibakteriálne pánske boxerky. Keď ich CityZen® uviedol na trh, len behom pár dní zažiarili na Hithite, kde zarobili viac ako 400 000 českých korún (15 718,95 €).

Fungovanie CityZen

Jedinečnosť CityZenu spočíva nie len v unikátnom prístupe. Traja zakladatelia tejto značky podnikajú spolu už tri roky. Zakladajú si na lokálnej výrobe a dbajú na šetrnosť k prírode. Výroba tričiek prebieha najmodernejšími postupmi. Okrem toho, že sú 100 % recyklovateľné, šetria vodu, energiu a podliehajú legislatíve EÚ REACH. Celá výroba prebieha v Českej republike.

Nemožno sa čudovať, že CityZen® rok od svojho založenia získala cenu Start-up. Záujem o ňu javia v celej Európe a môže sa pochváliť obratmi v desiatkach miliónov. Ako tvrdia zakladatelia spoločnosti, firme nejde len o ziskovosť, ale predovšetkým o to, aby sa zákazníci cítili v tejto značke pohodlne a príjemne.