Návrat detí do lavíc. Viete, kedy ich v tomto školskom roku čakajú opäť prázdniny? Pozrite si prehľad

Ilustračná snímka. Zdroj: pixabay.com

Dnes sa do školských lavíc vrátili žiaci základných a stredných škôl. V školskom roku 2021/2022 si oddýchnu okrem víkendov aj počas prázdnin. Pozrite sa, kedy ich čakajú.

Ako prvé školáci absolvujú jesenné prázdniny, tie budú od 28. do 29. októbra, žiaci sa do lavíc vrátia v utorok 2. novembra.

Posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami absolvujú školáci v stredu 22. decembra. Učiť sa začnú opäť až v roku 2022, a to v pondelok 10. januára.

Po týchto dňoch oddychu budú mať školáci voľno aj v rámci jednodňových polročných prázdnin, ktoré ich čakajú 4. februára.

Jarné prázdniny absolvujú ako prví žiaci Košického a Prešovského kraja v termíne od 21. do 25. februára. Nasledovať bude voľno pre deti z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja od 28. februára do 4. marca. Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja, a to v termíne od 7. do 11. marca.

Predposledným voľnom pre školákov pred letnými prázdninami budú veľkonočné prázdniny. Školáci budú od školy oddychovať od 14. do 19. apríla, do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 20. apríla.

Odmenou za celoročné úsilie budú pre školákov dva mesiace voľna v lete. Od školských povinností si oddýchnu od 1. júla do 2. septembra. Školský rok 2022/2023 sa začne v pondelok 5. septembra.