Dovolenka pri mori za cenu, o akej sa vám ani nesnívalo. Slovak Lines vás odvezie za bagateľ

Slovak Lines premáva celé leto. FOTO TASR - Pavol Zachar

Leto je v plnom prúde. Sociálne siete sú zaplavené dovolenkovými destináciami, zo všetkých strán na nás pozerajú fotky slniacich sa ľudí na plážach. Ani vy nemusíte o tento oddych prísť, pretože Slovak Lines prináša ponuku, ktorá sa oplatí pre všetkých.

Máte chuť vypnúť, zrelaxovať a vychutnať si more, ale nemôžete si dovoliť týždňovú dovolenku? Nevadí. So Slovak Lines môžete vyraziť na cestu neplánovane a pokojne len na dva dni. Autobusová spoločnosť je tu pre vás počas celého leta, jazdí cez Rijeku a Rovinj až do Puly. Už je len na vás, ktorú časť Chorvátska si zvolíte pre svoje leňošenie pri mori.

Pula

Pula je považovaná za najväčšie mesto na Istrii. Je to moderné mesto s ponukou bohatého kultúrneho zážitku a bujnou minulosťou. Nájdete tam pulskú arénu – nádherný rímsky amfiteáter, ktorý bol postavený približne v rovnakom čase ako koloseum v Ríme. O zábavu a kultúrny zážitok tu budete mať postarané.

Toto mesto ponúka aj meniace sa pobrežie a krištáľovo čisté more. Oddýchnuť si môžete na niektorej z nádherných štrkových či kamienkových pláží.

Ak túžite po súkromí, nájdete tu aj množstvo pláží obrastených zeleňou. Ak však túžite využiť čas aktívne, skúste potápanie, panoramatické lety, zahrajte si plážový volejbal či tenis.

K letu patrí oddych na pláži. FOTO TASR/AP

Rovinj

Rovinj je považovaný za historický skvost siahajúci až do začiatku nášho letopočtu. Môžete sa tu kochať množstvom nových kamienkových pláží a užívať si desiatky ostrovov a ostrovčekov, ktoré ho obklopujú. Pobrežie mesta je chráneným dedičstvom.

Okrem bohatej ponuky historických a kultúrnych pamiatok si tu môžete užívať množstvo prírodných atrakcií, ktoré vám určite vyrazia dych.  

Ak máte chuť na športové vyžitie, neváhajte vyskúšať vodné lyžovanie, paragliding, plachtenie či potápanie. Ak však uprednostňujete športové aktivity na pevnej pôde, tak si môžete zvoliť jogging, tenis, futbal, basketbal, ale aj niečo viac adrenalínové ako lezenie.

Rovinj organizuje celé leto množstvo akcií. Okrem koncertov klasickej hudby môžete navštíviť MONVI – najväčšie zábavné centrum v Chorvátsku. O krásnu atmosféru v meste máte postarané aj po západe Slnka.

Rijeka

Rijeka je prístavné mesto v Kvarnerskom zálive na severe Jadranského mora. Je známa ako brána na chorvátske ostrovy.  Nájdete tu množstvo palácov, múzeí, galérií, kostolov či množstvo iných historických dominánt.

Ak milujete živú hudbu, vypočuť si ju môžete v niekoľkých malých kaviarňach, ale aj v kasíne na hlavnej promenáde, ktoré je otvorené celú noc.

Rijeka je známa ako brána na chorvátske ostrovy. FOTO TASR/DPA