Apple predstavil niekoľko noviniek. V čom sú iPhone 13 a nové Apple Watch lepšie ako predchádzajúce verzie?

Spoločnosť Apple uviedla na trh niekoľko noviniek. Zdroj: internet

Tento týždeň spoločnosť Apple prestavila nový iPhone 13, nový iPad a nové Apple Watch.  V čom sú lepšie ako ich predchádzajúce verzie? Má zmysel kúpiť si ich? Toto všetko sa dozviete v našom článku.

iPhone 13

Novinka od Apple – iPhone 13. Zdroj: internet

Nová generácia prišla v rovnakej zostave ako minulý rok, a to konkrétne:

  • iPhone 13 mini,
  • iPhone 13,
  • iPhone 13 Pro,
  • iPhone 13 Pro Max.

Všetky telefóny dostali nový procesor A15 a kameru s fyzickou stabilizáciou, ktorá bola minulý rok prítomná iba v Pro modeloch. Táto technológia by mala umožniť fotiť kvalitnejšie nočné fotky. Súčasťou nového dizajnu je aj zmenšený tzv. notch, v ktorom sa nachádza selfie kamera a ďalšie technické vybavenie.

Veľkou pozitívnou zmenou je nový display, ktorý umožňuje zobrazovanie vo vyššej frekvencii a tak zabezpečí plynulejšie používanie. To však spôsobí, že mobil bude spotrebovávať viac energie, preto to Apple vykompenzoval väčšími batériami, a to pre všetky modely.

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7. Zdroj: internet

Nová generácia smart hodiniek od Apple priniesla nový, väčší display a update softvéru. Apple Watch Series 7 budú k dispozícii na jeseň. Cena nových hodiniek zostáva nezmenená – 399 dolárov (339 eur). Okraje obrazovky boli v porovnaní so sériou 6 zmenšené až o 40 percent, na úroveň 1,7 mm. V dôsledku toho sa plocha zobrazenia zväčšila o pätinu. Displej je navyše o 70 percent jasnejší, než mal jeho predchodca.

iPad Mini

iPad mini. Zdroj: internet

Poslednú novinku, ktorú Apple predstavil, je nový iPad Mini. Najmenšiemu iPadu od Apple sa možno nevenovala taká pozornosť ako jeho väčším súrodencom, no Apple si na najnovšom tablete dal záležať. Má väčšiu obrazovku, výkonnejší procesor a je dodávaný v rôznych farbách. Mini už nie je zabudnutým členom rodiny Apple iPadov.

Aký máte názor na nové nové produkty firmy Apple? Zaujali vás natoľko, že si ich kúpite? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.