Všetko alebo nič. Hokejová reprezentácia musí postúpiť na olympiádu za každú cenu

Zdroj: fb hockeyslovakia.sk

Slovenská hokejová reprezentácia má pred sebou najdôležitejšiu akciu sezóny, Olympijskú kvalifikáciu v Bratislave o jediné postupové miesto do Pekingu 2022. Od štvrtka 26. augusta do nedele 29.augusta budú jej súpermi Rakúsko, Poľsko a Bielorusko.

Lídrami tímu, ktorý má jediný imperatív, a tým je postup, by mali byť Peter Cehlárik, najlepší útočník majstrovstiev sveta v Rige a Libor Hudáček.“Pre mňa je to jednoznačná misia postúpiť na olympiádu. Myslím, že by som mal byť v dostatočnom zápasovom tempe, odohral som šesť prípravných stretnutí za Avangard Omsk, ale príprava na kvalifikačné zápasy bude krátka, takže musíme sa poriadne pripraviť,“ povedal Cehlárik pred začiatkom turnaja.

Každý súper má svoje kvality, ale ja verím, že zvládneme postup, vieme, že každý zápas musíme vyhrať a predviesť to najlepšie hneď od začiatku. Verím, že budeme hrať v útoku v podobnom zložení a zostave ako na šampionáte v Rige, kde nám to fungovalo a to by sme chceli preniesť aj teraz sem do kvalifikácie. Každý je namotivovaný, najmä keď začíname sezónu práve takýmto významným turnajom,“ dodal Cehlárik.

Zdroj: fb hockeyslovakia.sk

Útočník Libor Hudáček odohral v reprezentácii už 101 stretnutí, no ten posledný ešte v roku 2019. Jeho kariéru ovplyvnilo vážne zranenie, keď si ešte v marci, v závere sezóny vo švajčiarskom HC Lausanne, zlomil nohu a prišiel tým o svetový šampionát v Rige. „Noha šla najskôr do sadry, potom verdikt zmenili a išiel som na operáciu. Do kosti mi namontovali skutky. Tri mesiace som chodil o barlách, čo bola pre mňa veľká novinka. Dosiaľ som nemal nejaké výraznejšie zranenie. Preto to bolo náročné aj z psychickej stránky, som rád, že to už mám za sebou. Ale som tu a sme odhodlaní urobiť všetko, aby sme sa o týždeň v nedeľu radovali,“ povedal Hudáček.

Zdroj: fb hockeyslovakia.sk

V reprezentácii nebol 30-ročný útočník jeden a pol roka, pozvánka na turnaj ho preto potešila. „Každý reprezentačný zraz a zápas je výzva. Som rád, že som konečne tu. Budem sa snažiť pomôcť tímu čo najviac. S Mirom Šatanom sme sa najskôr dohodli, že si zavoláme začiatkom augusta a potom po niekoľkých prípravných zápasoch a uvidíme, ako na tom budem. Nakoniec som všetko dobre načasoval a som tu,“ dodal Hudáček.

Našimi súpermi budú Poľsko, Rakúsko a Bielorusko, ktoré by malo byť najnepríjemnejším protivníkom. „Očakávame tuhý odpor, keď sa pozrieme na súpisky súperov, najmä Bieloruska, sú tam tiež vynikajúce mená, ale my si veríme, aby sme sa takto o týždeň radovali a postúpili na olympiádu,“ doplnil Hudáček.