Známa Slovenka hovorí otvorene o sebaláske: Ľúbiť sa je robota na plný úväzok

Ema si svojim prístupom získala mnohé ženy. FOTO Archív EM

Milá, priateľská a hlavne vždy otvorená. Taká je Ema Müllerová, dcéra moderátorky Soni Müllerovej a speváka Richarda Müllera. Neskrýva svoje city, dokonca ani vtedy, keď nemá dobrý deň. Vďaka tomu si získala srdcia mnohých dievčat či žien, ku ktorým sa prihovára s rôznymi témami. Jednou z nich je aj sebaláska.

Na sociálnych sieťach mnohé ženy inšpiruješ, podporuješ a vyzývaš k sebaláske. Prečo práve táto téma?

Pretože mi je blízka. Sama so sebaláskou veľmi bojujem. Máme spolu ten klasický zaľúbeno – hysterický, love and hate relationship. Ľúbim sa a nenávidím, každý jeden deň, do kolečka dokola.

Žiješ vo Francúzsku a napriek tomu si nezabudla na slovenské ženy. Sú ti bližšie ako napríklad Francúzky?

Cítim k našim ženám isté puto. Aké presne, to neviem. Ale je tam. Rozumiem si s nimi a mám pocit, že ony zase rozumejú mne.

Ema Müllerová neskrýva svoje pocity. Ani vtedy, keď nemá práve dobrý deň. FOTO Archív EM

Si dcérou známych osobností, mala si niekedy pocit, že tvoje okolie na teba tlačí alebo od teba veľa očakáva? Pochybovala si niekedy o sebe?

Ak som niekedy vo svojom okolí cítila tlak, tak som si ho vytvárala jedine ja sama. Vždy som totiž vo svojich samodeštrukčných chvíľach robila všetko preto, aby mi bolo čo najhoršie.  Vieš, to je tak – cítiš len to, čo cítiť chceš a dotknú sa ťa iba tie veci, ktorým to dovolíš. A stále o sebe pochybujem. Občas menej, občas viac, podľa toho, ako veľmi sa mám práve rada. Dnes je to okej, zajtra uvidíme.

Je obdivuhodné, ako si sa osamostatnila a našla si vlastnú cestu aj napriek tomu, že si mohla zostať tu na Slovensku a užívať si výhody slávnej dcéry. Mnohým ženám si svojou cestou dodala odvahu. Bolo to ťažké?

Možno áno, ale ja som si to vtedy vôbec neuvedomovala. Bola som mladá, bláznivá, plná energie a chuti do života. Vôbec som neriešila okolnosti alebo realitu. Lietala som v oblakoch a nedovolila nikomu, aby mi to zakázal. Lietam v nich aj doteraz, ale s jednou nohou na zemi.

Porovnávala si sa napríklad s mamou? Je pre teba vzorom?

Moja mama je najlepšia žena na svete. Vždy bola. Vždy bude. Je to super žena. A ja som jej super dcéra. A obidve si uvedomujeme, že spolu sme oveľa silnejšie ako každá zvlášť. Porovnávanie preto ide bokom a všetko ostatné, čo by mohlo oslabiť náš vzťah, tiež.

Ako to bolo s objavovaním sebalásky u teba, je to dlhý a náročný proces?

Presne tak. Je to proces, nie záchytný bod. Niečo ako „a od teeeeraz“ sa ľúbim neexistuje. Je to robota na plný úväzok, práve preto vôbec nevadí, ak si občas potrebuješ zobrať dovolenku. Nabrať silu na novú lásku, ktorá ťa zase totálne opantá.