Debakel a s hanbou domov. Futbalisti Slovana v Grécku sklamali

Ilustračná snímka. FOTO TASR/AP

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nezvládli štvrtkový prvý zápas play off Európskej ligy 2021/2022. Na ihrisku Olympiakosu Pireus prehrali 0:3. Odveta na Tehelnom poli je programe na budúci týždeň. „Belasí“ majú aj v prípade neúspechu istotu účasti v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy.

Úvod zápasu veľa vzruchu nepriniesol, Slovan sa sústredil na defenzívu a Olympiakos sa tiež dopredu príliš netlačil, navyše ho brzdili nepresnosti v rozohrávke. Domáci mali prvú veľkú šancu až v 27. minúte, keď Abena nezareagoval na El Arabiho nábeh, no ten z bezprostrednej blízkosti neprekonal Chovana, ktorý jeho strelu vyrazil nohou. Vzápätí po rohovom kope mohol otvoriť skóre Cisse, ale Chovan sa opäť blysol. V 37. minúte však už kapituloval, keď sa po rohovom kope poodrážala lopta v šestnástke Slovana, dostala sa k Madymu Camarovi a ten technicky obstrelil brankára hostí.

Domáci vstúpili do druhého polčasu aktívnešie ako do prvého. M’Vila i Aguibou Camara síce minuli bránku, ale v 52. minúte už Cisse nezaváhal. Valbuena nacentroval loptu do šestnástky, El Arabi bol v postavení mimo hry, ale loptu nezasiahol, tá sa dostala k Cissemu a ten pridal druhý gól domácich. V 66. minúte už mohlo byť 3:0, ale Chovan predviedol ďalší skvelý zákrok proti Masourasovej strele. O dve minúty neskôr však už lovil loptu zo siete, keď Slovan opäť nezvládol štandardku a po rohovom kope si Božikov nešťastne hlavou tečoval loptu do vlastnej bránky. Slovan sa v závere snažil skorigovať, aktívni boli najmä striedajúci Strelec s Hentym, ale prekonať obranu domácich sa im nepodarilo.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Vyhralo lepšie mužstvo. My sme ako-tak držali krok do prvého gólu. Pripravili sme sa na Valbuenu a jeho štandardné situácie, no dostali sme z nich tri góly. Dvakrát sme prehrali súboj na prvej žrdi a dali sme si vlastný gól. Zo šancí, ktoré Olympiakos mal, sme neinkasovali, najmä v prvom polčase nás podržal Adrián Chovan. Trikrát sme však inkasovali z odrazených či tečovaných lôpt a po prehratých súbojoch, ktoré sme nedohrávali tak ako predtým. Snáď ani v príprave sme nedostali góly zo štandardiek, dnes sme v tomto zaostali. Boli sme málo nebezpeční, nemali sme priamu strelu, možno jednu mimo bránu. Olympiakos bol lepší a treba mu zagratulovať. Musíme sa pripraviť na odvetu, aby sme dôstojne odohrali domáci zápas pred vlastnými fanúšikmi. Uvidíme, nakoľko budeme schopní dať sa dokopy do nedele na ligu, a potom nás už čaká odveta. Chceme ju odohrať dôstojne, uvidíme, čo doma dokážeme.“