Slzy a plač strelkyňe Štefečekovej v Tokiu. Medailu jej vyfúkol posledný výstrel

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková s Erikom Vargom. ZDROJ: TASR / Martin Baumann

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková mala na dosah druhú medailu na OH v Tokiu. Spolu s Erikom Vargom však prehrali v súboji o bronz v mix trape s americkým tandemom Madelynn Ann Bernauová, Brian Borrows až v dodatkovom rozstrele.

Slováci pritom viedli o tri rany, no Američanom sa podarilo vyrovnať. V rozstrele spravila Rehák Štefečeková celkovo svoju siedmu chybu, čo slovenskú dvojicu pripravilo o cenný kov. Veľké sklamanie vôbec neskrývala a len ťažko zadržiavala slzy.
„Bojovali sme, s tým som spokojná, ale keď si spomeniem na mojich posledných päť terčov, tak s tým nie. Ale musím to hodiť za hlavu, aby som tu celý čas neplakala. V kvalifikácii som to ťahala ja, teraz to ťahal Erik, ale nestačilo to. Bolo to blízko, vedela som, že vedieme o tri terče. Ale nezvládla som záver a potom ani rozstrel,“ uviedla Zuzana Rehák Štefečeková.

“Chceli sme medailu, najmä pre Erika som ju chcela. Tak ako som mala pod kontrolou svoju kvalifikáciu a svoje finále, tak teraz sa mi vybili poistky. Vedela som, ako na tom sme. Ale ja sama som im ponúkla, aby nás predbehli. Ja už medailu mám, som spokojná. Keby mi niekto povedal, že tu budeme bojovať o dve medaily, tak by som sa smiala. Ale chcela som dopomôcť Erikovi, aby si splnil sen. Toto zlyhanie sa asi bude často vracať, ale verím, že to bude časom lepšie.“

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková s Erikom Vargom. FOTO TASR / Martin Baumann

Slovenskí trapisti nebudú mať šancu na reparát na budúcej olympiáde v Paríži. V Tokiu sa mix trap predstavil premiérovo, o tri roky vo Francúzsku sa bude v mixe strieľať v skeete. „Nám sa to páčilo. S Erikom sme na tom aj zamakali. Ale na OH v Paríži sa nepredstavíme. Na Svetovom pohári to asi zostane, ale na olympiáde už nie,“ poznamenala trapistka. Štyridsaťpäťročný Varga sa netešil z medaily ani na svojej štvrtej olympiáde, jeho maximom v trape je 9. priečka z OH 2008 v Pekingu. V mixe si teraz pripísal štvrté miesto.

„Proste chýbal kúsok šťastia. Nebolo mi to tu dopriate. Nie som sklamaný. Je to tímová robota, ťahali sme, odviedli sme maximum, čo sa dalo. Zuzka ťahala pekne, ja som mal trošku strnulé prvé kolo, ale, chvalabohu, sa mi podarilo cez to povzniesť a finále sa mi strieľalo úplne perfektne. No stále chýba kúsok toho šťastia, čo ma trocha mrzí. Ale musím povedať, že sme obaja podali maximum,“ zhodnotil finále vystúpenie Varga.