O smrti vlastných vojakov stále klamú. Ruské úrady posielajú rodičom zabitých mužov takéto lži

Obete vojny na Ukrajine. Zdroj FOTO: Archív

Ukrajinský portál pravda.com.ua zverejnil článok s názvom: Dmitrij Škrebec, otec Jegora Škrebeca, vojaka základnej služby, ktorý slúžil na krížniku Moskva a bol vyhlásený za nezvestného. Otec „nezvestného vojaka“ Jegora Škrebeca ​​zverejnil odpoveď ruskej prokuratúry, v ktorej sa uvádza, že loď sa nezúčastnila vojny proti Ukrajine.

Už na úvod vieme, že Ruská prokuratúra klame. Dokonca si nedala ani len námahu lož nejako obaliť. Rovno otcovi mŕtveho vojaka Jegora Škrebeca napísali, že jeho syn je nezvestný, a to napriek tomu, že slúžil na krížniku Moskva. 

Dmitrij Škrebec po odpovedi ruskej prokuratúry doslova opísal: „Hadí ostrov nie sú výsostné vody Ukrajiny, bastardi? Čo musíte už byť za svine, aby ste nám poslali niečo takéto!“

V liste od prokuratúry sa uvádza, že Škrebec ml. bol oficiálne vyhlásený za nezvestného vo vojenskej jednotke a pátracie práce údajne nepriniesli výsledky.

Krížnik Moskva údajne tiež nebol vyslaný do teritoriálnych vôd Ukrajiny a „nebol zaradený do zoznamu vojenských formácií a jednotiek zapojených do špeciálnej vojenskej operácie“.

Preto je nutné ešte raz pripomenúť: Večer 13. apríla vyšlo najavo, že vlajkovú loď Čiernomorskej flotily Ruskej federácie, raketový krížnik Moskva, zasiahli ukrajinské protilodné rakety Neptún. Dôsledkom čoho sa 14. apríla 2022 v Čiernom mori krížnik Moskva potopil. Toto vyjadrenie je stručné ako odpoveď ruskej prokuratúry, ale je na rozdiel od nej pravdivé.

Čo z toho vyplýva? Fašistický režim Vladimíra Putina nielenže vraždí ukrajinských civilistov a ničí všetko, čo mu stojí v ceste. Fašistický režim ruského prezidenta klame a utajuje smrť vlastných občanov, ktorých poslal do vojny. Establishment z Moskvy tým definitívne potvrdil len jedno. Na životoch občanov mu nezáleží. Putinovi je úplne jedno, či umierajú ruskí občania, alebo Ukrajinci. On potrebuje len jedno. Terorizovať okolité štáty a politicky sa vrátiť do čias pred vstupom štátov východnej Európy do NATO. Tomuto cieľu podriaďuje všetko. Na ľudských obetiach mu nezáleží. Pre Putina je dôležitý len výsledok. Či si to vyžiada tisícky, alebo dokonca milióny obetí, to je fašistovi z Moskvy úplne jedno.

Ak ste si položili otázku, prečo pri takom obrovskom množstve mŕtvych ruských vojakov ľudia vo veľkých mestách neprotestujú, tak odpoveď je jednoduchá. Putin posiela na smrť hlavne neruské obyvateľstvo. Väčšina vojakov nie sú etnickí Rusi. Bojujú Čečenci, Dagestanci, Inguši, neruské národy z Ázie. Preto je zatiaľ ruské obyvateľstvo vo veľkých mestách kľudné. Niekoľko tisíc mŕtvol v mraziacich kontajneroch na Ukrajine šéfov ruskej armády a mocných v Kremli vôbec nezaujíma. Pomsta a zotročenie Ukrajincov musí byť dokončená. Putin je ochotný tomu podriadiť všetko. Jeho sen sa ale rúca. Preto momentálne vyčkáva a doma klame a klame. Preto by malo zľudovieť: Klameš ako Putin. Pretože nazvať smrť vojaka vetou „bol oficiálne vyhlásený za nezvestného vo vojenskej jednotke a pátracie práce údajne nepriniesli výsledky“, tak to dokáže len klamár a vojnový zločinec Putin.